Kita

Didžiojo Vilniaus Seimo ir Vilniaus konferencijos palyginimas ir reikšmė

9.4   (3 atsiliepimai)
Didžiojo Vilniaus Seimo ir Vilniaus konferencijos palyginimas ir reikšmė 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XXa. pradžia, kaip daugeliui Europos valstybių, taip ir Lietuvai atnešė daug permainų ir iššūkių. Šis laikotarpis pasižymi Lietuvos, kaip vieningos valstybės, kūrimosi istorija. Pavyzdžiui, lietuvių džiaugsmui, 1904m. caro valdžia panaikino lietuvių spaudos draudimą ir to meto garsiausieji Lietuvos šviesuliai ir įtakingiausi tautos žadintojai savo veikaluose viešai skelbė patriotinės idėjas, akcentavo darbo svarbą, ragino kovoti su rusinimu ir vienytis už nepriklausomą Lietuvą. Šios aplinkybės padėjo puikų pagrindą modernios ir demokratiškos Lietuvos formavimuisi bei politinių partijų kūrimuisi. Tai liudija prieš caro valdžią besipriešinančių lietuvių tautos politinės vienybės suvažiavimas 1905m. Suvažiavime dalyvavo apie du tūkstančius išrinktų atstovų, kuris be caro valdžios žinios imtas vadinti Didžiuoju Vilniaus Seimu. Pasinaudojus Rusijoje vykstančia revoliuciją, į Seimą atvykę Lietuvos, Ukrainos, Rusijos bei Lenkijos lietuviai gruodžio 4-5 dienomis dirbo Vilniaus miesto salėje ( dabartinėje Nacionalinėje filharmonijoje ). Suvažiavimo dalyviai Rusijos vyriausybę įvardijo didžiausiu lietuvių tautos priešu ir nutarė reikalauti Lietuvos autonomijos su Seimu Vilniuje ( išrinktu visuotiniu ir slaptu balsavimu ) bei siekė vienyti politines partijas. Taip pat akcentavo priešintis carizmui, ignoruoti caro valdžią, jungtis bendrai kovai prieš Rusiją su kitomis tautomis ir nepaklusti įstatymams. Pabrėžta ir lietuvių kalbos bei tautiškumo švietimo svarba mokyklose ir spaudoje. Nors caro valdžia nesutiko su Didžiojo Vilniaus Seimo nutarimais ir nusileido tik mokyklų srityje, tai nesustabdė lietuvių šalinti Rusijos valdininkų iš valdžios įstaigų, uždaryti rusiškas mokyklas ir pradėti mokyti lietuvių kalbos. O nutarimų metu iškeltas tikslas, iškelti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 459 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (459 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos rašto darbas
  • 1 psl., (459 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt