Didieji geografiniai atradimai – tai trys įvykiai pakeitę tolesnį žmogaus supratimą apie savo planetą – žemę bei praplėtę jo geografines žinias.
Žmonės siekė prekiauti su rytų šalimis be tarpininkų. Viskas prasidėjo nuo prieskonių. Nuo to laiko, kai romėnai kariaudami Rytuose pirmą kartą paragavo aštrių ir svaiginančių rytietiškų prieskonių vakarai nebenori ir nebegali gyventi be Indijos prieskonių. Iki pat vėlyvųjų viduramžių maistas buvo beskonis. Tada dar mažai kas Europoje valgius rūgštino citrina ar saldino cukrumi, tada dar buvo nežinomos subtilios stiprinančios arbatžolių ir kavos savybės. Net kunigaikščiams ir kitokiems didikams nuobodų valgių vienodumą atpirko tik galimybė prisiryti be soties. Tačiau užtenka tik į patiekalą įdėti truputėli indiškų prieskonių – žiupsnelį pipirų ar džiovinto muskato žiedo, truputėlį imbiero ar cinamono – ir gomurį glosto malonus, savotiškas skonis. Dauguma vis dažniau pradeda trokšti valgyti skanų maistą. Tačiau Vakarai ne vien virtuvėje nori turėti Rytietiškų prekių. Vis daugiau, vis naujų kvapiųjų Arabijos prekių reikalauja ir moteriška tuštybė: juslingumą žadinančio muskato, salstelėjusios ambros ir rožių aliejaus. Audėjai ir dažytojai moterims gamina Kinijos šilkus, raštuotus Indijos audinius, auksakaliai siūlo batus, Ceilono perlus ir melsvus Narsingaro deinantus. Užjūrio prekių reikia ir katalikų bažnyčiai. Jiems reikia ypatingų smilkalų, kurie smilksta kitose šventyklose, o jie Europos žemėse neauga. Europiečių vaistininkams reikia garsiųjų Indijos prekių – opijaus, kampero, kvapiųjų sakų, nes kitaip žmonės nepirks jokio balzamo, jokio vaisto, jei ant jo nebus užrašyta ,,arabicum” arba ,,indicum”. Viduramžiais žmonėms turėti nors vieną indišką, arabišką ar persišką daiktą buvo prabanga. Ypač buvo ieškomi prieskoniai. Jie buvo tarsi užkerėję europiečius.
Europiečiai nori pažinti pasaulį, o norint tą padaryti reikia keliauti. Jų norą stiprino ir kitų drąsių jūrininkų, apsilankiusių svetimose šalyse pasakojimai apie kitų šalių turtus. Iki tol egiptiečių, europiečių, graikų ir romėnų žygiai apsibrėždavo Viduramžio jūra. Bet finikiečiai jau 1600 m. pr. Kr. Faraono pasiųsti apiplaukia Afrikos žemyną; apie 1200 m. pr. Kr. jie pasiekia...
Šį darbą sudaro 3106 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!