Rašiniai

Dėl ko žmonės aukojasi (samprotavimas)

9.4   (3 atsiliepimai)
Dėl ko žmonės aukojasi (samprotavimas) 1 puslapis
Dėl ko žmonės aukojasi (samprotavimas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vis dėlto, pasiaukojimas nėra tik kažkas ką išmainome, už to glūdi gili reikšmė: dvasingumas, galbūt meilė ar net gailestis, įvairios vertybės. Dažnai žmonės aukojasi dėl kilnių tikslų ar tiesiog perduoti labai svarbią žinią, jie nori, kad jų auka turėtų galią sugebėti keisti. Dauguma tokių įvykių yra atminti, aprašyti, dėl kilnaus jų tikslo ar dar kilnesnio ir doresnio rezultato. Vienas iš žinomiausių įvykių Lietuvoje įvyko 1972 m. gegužės 14 d. Kauno miesto sode, prie Muzikinio teatro, protestuodamas prieš tarybinį režimą, apsipylė benzinu ir susidegino jaunuolis Romas Kalanta. Jo tikslas buvo pasipriešinti sovietinei valdžiai savo auka, perduoti žinutę Lietuvai ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, kad dėl jo mirties kalta tik žiauri sovietinė santvarka. Drastiškas Kalantos poelgis pagyvino antitarybines nuotaikas krašte, suteikė vilties, kad įmanoma pasiekti nepriklausomybę. Užsienyje gyvenantys lietuviai rengė minėjimus, leido knygas, pašto ženklus, statė paminklus ir kitus atminimo simbolius. R. Kalanta virto nacionaliniu didvyriu. Panašią sitauciją matome ir Biblijoje, literatūroje - „Evangelija pagal Matą “. Kristaus laikų valdančioji bažnyčia (judėjai) už religinę išdavystę norėjo nužudyti Jėzų. Naktį Jėzų suėmė, išniekino ir išjuokė. Išaušus rytui, vietinis valdytojas Poncijus Pilotas, norėdamas įtikti žydams, liepė nukryžiuoti Kristų Golgotos kalne. Tačiau savo mirčiai Jėzus suteikė kitą prasmę, mirdamas jis pasiaukojo tam, kad žmonėms būtų atleistos nuodėmės ir kad jie galėtų gyventi amžinai. Be to, savo mirtimi Jėzus įrodė, kad žmogus gali likti ištikimas Dievui net patirdamas didžiausius išmėginimus. Taigi, žmonės aukojasi dėl geresnio tikslo, perduodami žinutę ir jų aukos yra atminamos ir pagerbtos.
Taip pat, reikia nepamiršti paminėti, kad tie kurie sugeba aukotis yra tikri didvyriai, nestokojantys drąsos ir empatijos. Tokie žmonės yra rūpestingi ir galbūt vertina kitus labiau nei save pačius. Kaip pavyzdį galima naudoti Mohando Gandžio istoriją. Gyvendamas svetimoje ir menkai pažįstamoje šalyje, M. Gandis Pietų Afrikoje susiduria su aršia rasine indų imigrantų diskriminacija, kuri paskatina jį inicijuoti politinę kovą už savo tautiečių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 683 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (683 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (683 ž.)
  • Word failas 22 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt