Referatai

Deklinacija

9.2   (2 atsiliepimai)
Deklinacija 1 puslapis
Deklinacija 2 puslapis
Deklinacija 3 puslapis
Deklinacija 4 puslapis
Deklinacija 5 puslapis
Deklinacija 6 puslapis
Deklinacija 7 puslapis
Deklinacija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Magnetinis kompasas užima labai svarbią vietą tarp šiuolaikiškų techninių priemonių laivavedyboje.Tai senas prietaisas,pergyvenęs ne viena tūkstantmetį ir iki šiol plačiai naudojamas viso pasaulio laivavedyboje.Tai paaiškinama,kad magnetinis kompasas turi labai didelę reikšmę,kuria atitinka daugeliui kitų priemonių,kurie yra naudojami laivavedyboje.
Magnetinis kompasas labai lengvai prieinamas kiekvienam laivavedžiui,kompasas veikia autonomiškai,t.y. nepriklauso nuo kitų priemonių,kas yra labai svarbu.
Tam, kad pagal kompasą teisingai galima būtų nustatyti laivo kursą,laivavedys turi mokėti naikinti kompaso deviaciją, bei įvertinti deklinaciją ir liekamąją deviaciją.
Šiame darbe yra pateikta informacija apie magnetinio kompaso deklinacija ir deviacija,o taipogi plačiausiai naudojami būdai naikinant deviaciją.
Erdvėje,apsupantį žemės rutulį,žemės paviršiuje ir viduryje,o taip pat ir po vandenių yra magnetinis laukas.Galima įsitinkinti stebint paprastus dalykus,kaip elgiasi rodyklė.Pakabinta magnetinė rodyklė,kad laisvai galėtų suktis horizontalioje ir vertikalioje plokštumoje,t.y rodyklė užims konkrečią padėtį ir rodys labai arti nuokrypį į geometrinį meridianą.Šis dalykas įrodo,kad magnetinė rodyklė yra veikiama magnetinio lauko.
Magnetinio lauko jėgų taškai sueina taškuose ir vadinami žemės magnetiniais poliais,tos linijos išeina iš pietinio magnetinio poliaus,kurio magnetizmas turi teigiamą ženklą,o sueina šiaurės magnetiniame poliuje, kurio magnetizmas turi neigiamą ženklą.
Apie žemės magnetinį lauką, reikia žinoti žemės magnetizmo jėgą to lauko bet kuriame taške. Žemės magnetinio lauko įtampa – tai pilnutinė žemės magnetizmo jėga, kuri žymima raide T. vektorius kiekviename lauko taške yra nukreiptas liestinės jėgų linijai,bet kuriame žemės magnetinio lauko taške patalpinti laisvai pakabintą magnetinę rodyklę, tai jos magnetinė ašis sutaps su vektoriumi ir su horizontalia plokštuma sudarys tam tikrą kampą I (pav. 1).
pav.1
Kampas tarp horizontalios plokštumos ir laisvai pakabintos magnetinės rodyklės magnetinės ašies vadinamas magnetiniu posviriu.
Jei šiaurinis magnetinės rodyklės galas yra nukreiptas žemyn horizontalios plokštumos atžvilgiu, tai posviris laikomas teigiamu, jeigu aukštyn – neigiamu.
Magnetiniuose poliuose vektorius nukreiptas vertikaliai: šiauriniame – į apačią, o pietiniame – į viršų,t.y. šiauriniame magnetiniame poliuje inklinacijos kampas yra I=+90°, o pietiniame – I=-90°. Tolstant nuo magnetinių polių posviris mažėja. Žemės paviršiaus taškuose, kuriuose vektorius yra horizontalus, yra nulinis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1992 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • Žemės magnetinis laukas 3
 • Magnetinė deklinacija 4
 • Magnetinio kompaso deviacija 4
 • Magnetinės deviacijos naikinimas 5
 • Išvados ir rekomendacijos 7
 • Naudota literatūra 9
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1992 ž.)
Darbo duomenys
 • Referatas
 • 8 psl., (1992 ž.)
 • Word failas 243 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą