• Savigalbos priemonės.
Savisaugos priemonės privalo turėti kiekvienas ugniagesys, gerai mokėti jomis naudotis ir atlikdamas įvairius darbus vadovaujantis darbų saugos taisyklėmis. Prie minėtų priemonių priskiriamos kūno apsaugos, kvėpavimo organų, gelbėjimosi (savigalbos, savęs gelbėjimo) priemonės. Kiekviena savisaugos priemonė naudojama tam tikromis aplinkybėmis reikiamu momentu. Iš anksto tinkamai jas parinkus galima išvengti nelaimingų atsitikimų.
Kūno apsaugos priemonės. Budėdami visi priešgaisrinės apsaugos darbuotojai privalo dėvėti tarnybinę aprangą (uniformą su skiriamaisiais ženklais). Bendruosius ugnegesybos ir gelbėjimo darbus kiekvienas ugniagesys atlieka su tinkamo dydžio apsauginiu kostiumu, šalmu, batais ir pirštinėmis, o žiemą papildomai – su šilta striuke, kelnėmis, šiltomis pirštinėmis ir pošalmiu.
• Kostiumai nuo karščio,
• Priešcheminiai kostiumai,
• Antiradiaciniai kostiumai,
• Narų kostiumai.
Kostiumai nuo karščio yra skirti pavojingiems darbams gaisro zonoje. Jis skirta ugniagesiui nuo šiluminio spinduliavimo, atliekant gesinimo ir gelbėjimo darbus netoli gaisro židinio, apsaugoti. Tačiau šis kostiumas nuo tiesioginių krštų dujų ir liepsnos poveikio neapsaugo, nors 2 – 3 minutes galima dirbti arti atviros liepsnos, įkaitusių geležinių konstrukcijų, pastatų ar įrangos. Šis kostiumas taip pat neapsaugo nuo elektros srovės. Prieiti arčiau gaisro židinio šilumą atspindinčio kostiumo kūnui nuo terminio poveikio apsaugoti nepakanka, todėl dėvimi kostiumai, saugantys nuo karščio ir šiluminio spinduliavimo.
Priešcheminiai kostiumai yra skirti dirbančio nuodingųjų cheminių medžiagų aplinkoje, apsaugai, kad ant kūno nepatektų šios medžiagos, skirti cheminėms medžiagoms atsparūs kostiumai. Jie gaminami dviejų tipų: kapsuliniai, izoliuojantys kūną ir izoliuojamąją dujokaukę, ir saugantys tik kūną, o dujokaukė dedama ant nugaros, kostiumo viršaus.
Šie kostiumai yra gaminami iš polimidinio arba nailoninio audinio, iš abiejų pusių padengto butilu. Išorinė kostiumo pusė priklausomai nuo tipo gali būti padengta vitonu. Padengtas vitonu kostiumas yra geltonas, o butilu – oranžinis.Pirštinės gaminamos iš chloropreno arba vitono, butilo medžiagų, batai – iš polivinilchlorido arba natūralio gumos komponentų, armuotų metalu, padas – su nuo pradūrimo saugančia plienine plokšte. Tokio kostiumo pirštinių ir batų apsaugos lygis toks pats. Apsivilkus užsitaraukus sandarus, antsiuvu apsaugotas užtrauktukas. Dirbant galima dirbtinė...
Šį darbą sudaro 1947 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!