Temos aktualumas. Nuo seno įsišaknijęs moters stereotipas tiek šeimoje, tiek visuomenėje “namų šeimininkė bei vaikų augintoja“ laikėsi iki pat XIX amžiaus vidurio, tačiau prasidėjus feministiniams judėjimams jis ėmė irti. 1906 metais moterys gavo balsavimo teisę, o 1979 m. buvo priimta moterų visų diskriminavimo formų panaikinimo konvencija. Tačiau šie pasikeitimai iki šiol nesugebėjo iki galo sugriauti nusistovėjusių nuostatų apie moterų padėtį visuomenėje, o labiausiai tai aktualu darbo rinkoje.
Darbo objektas – Lietuvos moterų padėtis darbo rinkoje.
Darbo tikslas – apžvelgti Lietuvos moterų padėties kaitą darbo rinkoje.
1. Aptarti visuomenėje vyraujančius socialinius lyčių vaidmenis.
2. Apžvelgti moterų padėties darbo rinkoje raidą.
3. Išanalizuoti įstatyminę bazę, įtvirtinančią moters padėtį darbo rinkoje.
Darbo metodai - mokslinės literatūros šaltinių analizė, įstatymų bei statistinių duomenų analizė.
1 LYČIŲ STEREOTIPAI VISUOMENĖJE
Simbolinės sąveikos teorijos atstovai teigia, kad socialinės lyties tapatybės kūrimas socializacijos procese tampriai susijęs su visuomenėje esančiais lyčių stereotipais, išreiškiančiais moteriškas ir vyriškas charakterio savybes. Visa individą supanti aplinka, kuri atspindi toje visuomenėje ar socialinėje grupėje egzistuojančius lyčių vaidmenų idealus turi itin didelės reikšmės individų požiūriui bei poelgiams. (Kanapienė, V.)
Šie stereotipai taip pat yra gana įtakingi, kuriant moterų ir vyrų lyčių tapatybes Lietuvos gyventojų tarpe. Visuomenės suvokime egzistuoja ryškus moterų ir vyrų išvaizdos, elgesio būdo, darbų, savybių atskyrimas ir vaidmenų pasiskirstymas. Tai itin aktualu ir darbo rinkoje, kuomet moterys, dėl savo lyties, neretai tampa diskriminuojamos.
1.1 Lyčių vaidmenys
Socialiniai lyčių vaidmenys žymi visuomenės lūkesčius, kaip, atsižvelgiant į socialines ekonomines sąlygas ir kultūrines tradicijas, turėtų elgtis bei mąstyti moterys ir vyrai, taip pat koks turėtų būri darbų pasidalijimas tarp lyčių, t.y. kokius vaidmenis turėtų prisiimti moterys, o kuriuos vyrai. Socialiniai lyčių vaidmenys nurodo laukiamą darbo pasidalijimą tarp lyčių ir su lytimi susijusias taisykles, kurios reglamentuoja socialinę sąveiką – moterų ir vyrų bendravimą ir tarpusavio santykius. Minėti lyčių vaidmenys yra viena iš socialinių vaidmenų rūšių (Šidlauskienė, V.).
Literatūroje skiriami tradiciniai arba patriarchaliniai ir, šiuolaikiniai, arba egalitariniai požiūriai į lyčių...
Šį darbą sudaro 3178 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!