Civilinių teisių įgyvendinimas gana dažnas kiekvieno mūsų gyvenime. Sudarinėjame sandorius, sutartis, paveldime ir pan. Dažniausiai tenka tvarkytis dokumentus, kreiptis į juridinius asmenis. Tačiau nevisada šie įvykiai baigiasi teigiamai. Neretai atsiranda tokių kurie pažeidžia susitarimus. Jau senovėje žmonės žinojo ir taikė savo civilines teises bei jas gynė.
Retas iš mūsų pasiskaito civilinį kodeksą ir nusimano apie teises ir pareigas. O vertėtų, nes civilinių teisių įgyvendinimo ir gynimo užtikrinimas civiliniame kodekse yra vienas iš Lietuvos Respublikos demokratinės konstitucinės santvarkos pagrindų.
Šiame darbe apžvelgsiu civilinių teisių įgyvendinimą ir gynybą. Palyginsiu su Romos imperijoje gyvavusiomis teisėmis bei jų gynyba. Stengsiuosi glaustai ir aiškiai išdėstyti dažnai eiliniams žmonėms pasitaikančius įvykius kurie neretai sukelia problemų dėl nežinojimo.
Teisių įgyvendinimas – tai konkretaus subjekto galimybė savo veiksmais patenkinti teisei neprieštaraujančiu savo interesus. Jeigu naudodamasis teise asmuo susiduria su kliūtimis, trukdančiomis jam tenkinti savo interesus, kyla būtinybė priversti kitą – įpareigotą subjektą – sudaryti tam reikiamas sąlygas. Čia subjektinė teisė reikalauja, kad įpareigotas asmuo atitinkamai elgtųsi, t.y. susilaikytų nuo tam tikrų veiksmų arba atliktų juos teisę turinčio asmens naudai. Jeigu įpareigotas asmuo nederamai elgiasi, nevykdo teisę turinčio asmens reikalavimų, šis kreipiasi i tam tikras valstybės institucijas su prašymu apginti jo teisę. Teismine gynyba įpareigotas subjektas priverčiamas atlikti tam tikrus veiksmus arba susilaikyti nuo , kad asmuo galėtų įgyvendinti turimą teisę. Taigi teisės įgyvendinimas vienu atveju gali būti neprievartinis, kai teisę turinčam asmeniui nedaroma jokių kliūčių tenkinti savo interesus, o kitu atveju grindžiamas tam tikra įpareigotam asmeniui taikoma prievarta.
Kiekviena subjektinė teisė turi socialinę vertę tiek, kiek ją įgyvendinti, t.y. pasinaudioti subjektinės teisės galimybėmis tenkinti šios teisės subjekto materialinius ir dvasinius poreikius.
3) Imtis teisėsaugos priemonių savo subjektinei teiseiįgyvendinti bei ginti.
Siekiant įgyvendinti bei ginti šias galimybes, reikia atlikti tuos veiksmus, kuoriuos numato konkrečios subjektinės teisės galimybės, t.y. tas galimybes realizuoti atitinkamais veiksmais.
Civilinės teisės subjektas gali įgyvendinti savo teises betkokiais įtatym uneuždraustais būdais. Faktinis, pvz.,...
Šį darbą sudaro 4263 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!