Civilinės atsakomybės draudimas.
Doc. J. Narkūnienė
VILNIUS, 2005
ĮVADAS
Civilinės atsakomybės draudimas yra glaudžiai susijęs su šalyje egzistuojančiomis teisinėmis civilinės atsakomybės normomis. Jei civilinė asmens atsakomybė įstatymais būtų nenumatyta ir jei nereikėtų atlyginti už kitiems asmenims ar jų turtui padarytus nuostolius, tai civilinės atsakomybės draudimas arba visiškai neegzistuotų, arba būtų nepopuliari ir nereikšminga draudimo rūšis.
Lietuvos Respublikos civilinio kodekso projektas numato, kad įstatymo ar sutarties numatytais atvejais civilinė atsakomybė gali būti draudžiama sudarant civilinės atsakomybės draudimo sutartį. Todėl savo darbe pabandėme įsigilinti į konkrečias civilinės atsakomybės draudimo rūšis, jų reikšmę bei sutarties sudarymo sąlygas .
Kad būtų papraščiau, atskirų civilinės atsakomybės rūšių analizei pasirinkome konkrečią Lietuvoje veikiančią bendrovę - AB "Lietuvos draudimas". Tai, kad ji yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Baltijos šalyse, paskatino susipažinti su jos veikla bei siūlomo civilinės atsakomybės draudimo rūšimis. Taigi, darbo tikslas – susipažinti su civilinės atsakomybės draudimu bei jo rūšimis, kurias siūlo „Lietuvos draudimas“.
“Lietuvos draudimas” draudžia privačių asmenų bei įmonių civilinę atsakomybę. Darbe susipažinome su bendrovės siūlomomis civilinės atsakomybės draudimo rūšimis, smulkiai išnagrinėjome kiekvieną jų ir sutelkėme dėmesį į konkrečias “Lietuvos draudimo” salygas, vykdant draudiminę veiklą.
1. Civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje
Lietuvos Civilinis kodeksas apibrėžia civilinę atsakomybę kaip “turtinę prievolę, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių atlyginimo ar netesybų (baudos, delspinigių) sumokėjimo, o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius ar sumokėti netesybas”.
Europos sąjungos direktyva bei Lietuvos Respublikos draudimo įstatymas išskiria keturias civilinės atsakomybės draudimo grupes:
a) Sausumos transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimą;
b) Skraidymo aparatų civilinės atsakomybės draudimą;
c) Laivų (jūrų, ežerų, upių ir kanalų) civilinės atsakomybės draudimą;
d) Bendrosios civilinės atsakomybės draudimą.
Prieš nagrinėjant konkrečias civilinės atsakomybės draudimo rūšis, svarbu trumpai apžvelgti civilinės atsakomybės teisę.
2. Civilinės atsakomybės teisė
2.1.Civilinės atsakomybės samprata
Šiuo metu gana sunku tiksliai nustatyti, kada pirmą kartą buvo įteisinta civilinė asmens atsakomybė. Yra žinoma tik tiek, kad prieš keturis tūkstantmečius išleistame “Hamurabi kodekse” civilinė asmens atsakomybė jau buvo reglamentuota.
Civilinė atsakomybė yra vieno asmens atsakomybė...
Šį darbą sudaro 7081 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!