Potemės

Brolių Kaino ir Abelio nesantaikos/maišto tema biblijoje ir Dž. Bairono poemoje ,,Kainas‘‘

10   (1 atsiliepimai)
Brolių Kaino ir Abelio nesantaikos/maišto tema biblijoje ir Dž. Bairono poemoje ,,Kainas‘‘ 1 puslapis
Brolių Kaino ir Abelio nesantaikos/maišto tema biblijoje ir Dž. Bairono poemoje ,,Kainas‘‘ 2 puslapis
Brolių Kaino ir Abelio nesantaikos/maišto tema biblijoje ir Dž. Bairono poemoje ,,Kainas‘‘ 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Brolių Kaino ir Abelio nesantaikos/maišto tema biblijoje ir Dž. Bairono poemoje ,,Kainas‘‘.
Nesantaika ir maištas yra dažnas reiškinys gyvenime. Žmonės pykstasi, pavydi vieni kitiems, linki blogo. Visos neigiamos emocijos paveikia mus: tampame irzlūs, nepatenkinti, kenkiame kitiems ir tuo pačiu sau. Biblijoje, kaip pamokslų rinkinyje, ši tematika aktuali, nes priverčia susimąstyti krikščionis apie savo nuodėmes. Taigi, savo kalboje papasakosiu, kaip nesantaikos/maišto tema plėtojama Biblijoje ir Dž. Bairono poemoje „Kainas“.
Brolių Kaino ir Abelio pasakojimas yra autentiška ir originali Biblijos istorija, norinti pamokyti apie nesantaikos sukeliamus neigiamus padarinius žmogui. Nors ji yra trumpa, bet turi svarbią vertę, moralinę prasmę. Visų pirma, broliai dirba skirtingus darbus – Abelis užsiėmė gyvulininkyste, o Kainas – žemdirbyste. Vien tik šis faktas parodo brolių skirtumą, priešingybes. Kai jie savo gėrybes paaukoja Dievui, šis neįvertinęs Kaino atnašos maloningai įvertina tik Abelį. Tai sukelia didelį vyresniojo brolio įniršį ir pavydą. Iš Dievo pasakytų žodžių: „Dėl ko tau taip pikta? Kodėl esi toks prislėgtas? Jei gera darai, argi nebūsi pripažintas? Bet jei gera nedarai, prie durų iš pasalų tykoja nuodėmė.“- galima suprasti, kad Kainas nebuvo paklusnus jo valiai ir yra nusikaltęs, dėl to dovanos nebuvo priimtos. Po to susipykęs su broliu, Kainas užmuša Abelį. Dievas nubaudęs už žiaurų elgesį ištremia jį į žemę. Kainui ši bausmė per sunki, jis norėtų mirti, bet Viešpats to neleidžia. Reiškia, kad Kainas net nesigaili savo poelgio ir rūpinasi tik savimi, nori kuo geresnio likimo sau net ir po tokio žiauraus poelgio. Galima teigti, kad pavydas buvo nesantaikos tarp brolių priežastis. Taip pat visiškas Kaino priešiškumas doram, nenuodėmingam gyvenimui. Jis geidė to, ką turi brolis, nors jo dovanos juk buvo lygiavertės. Dievas ne į dovanas kreipė dėmesį, o į tai, kas jas įteikia. Kun. Algirdas Akelaitis puikiai įvardina, kaip šis konfliktas galėjo būti išvengtas, jei tik Kainas būtų supratęs: „Ir broliai (su visais savo panašumais ir skirtingumais)...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 725 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (725 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (725 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt