1 priedas: Bokštinio krano BCT 140 techninių duomenų apžvalga (AB „Vilniaus kranai“)
2 priedas: Didžiausio pasaulyje krano K10000 techninės charakteristikos [6.]
Įvadas
Daugelyje pasaulio šalių bokštinis kranas yra statybos mechanizavimo priemonė. Šių kranų pagalba atliekami kėlinio - transportavimo ir montavimo darbai. Statant ir remontuojant pastatus statybų aikštelėse, sandėliuose ir poligonuose.
Įvairiuose literatūros šaltiniuose yra nagrinėjamos bokštinių kranų elementų ar mechanizmų gedimų priežastys, tačiau nėra atliktų analizių ir apibendrintų duomenų apie labiausiai gendančius elementus.
Dėl bokštinių kranų gedimų patiriami nemaži nuostoliai, kuriuos galima suskirstyti į: tiesioginius, nustatomus krano pažeistų elementų remonto kaina, ir antrinius susijusius su darbininkų prastovomis ir statybos užlaikymu. Siekiant sumažinti remonto išlaidas ir prastovų nuostolius, norint prognozuoti remontui reikalingų lėšų dydį šiame darbe yra atliekama bokštinių kranų gedimų analizė.
1. Bokštinio krano konstrukcija
Bokštiniai kranai- tai kėlimo mašinos, turinčios bokštą, kurio viršuje įtvirtinta kilnojama arba horizontali strėlė. Bokštas gali būti pasukamas arba nepasukamas. Pagal konstrukciją skiriami pervežamieji, stacionariniai ir pakeliamieji bokštiniai kranai.
Bokštiniai kranai naudojami statybose, pakrovimo ir iškrovimo darbuose.
Strėlės siekis keičiamas pakeliant arba nuleidžiant stėlę, arba perstumiant krovinio vežimėlį išilgai strėlės vienbėgiu keliu. Krano pagrindinės konstrukcnės dalys: bokštas, strėlė, kabina, vežimėlis.
1. pav. Bokštinis kranas
1.1. Pagrindinės bokštinio krano dalys:
1. Pagrindas ant kurio tvirtinama montavimo aikštelė, įtvirtintas dideliame betono sluoksnyje naudojant varžtus (jei kranas stacionarus), geležinkelio bėgiuose, kai bėgiai įtvirtinti į betoną (ant bėgių judantis kranas).
2. Prie montavimo aikštelės tvirtinamas bokštas ( pritvirtinama pirmoji dalis, toliau bokšto sekcijos jungiamos viena su kita).
3. Bokšto viršuje tvirtinama centrinė platforma (kurioje sumontuota labai didelė krumplinė pavara ir varikliai) tai leidžia krano strėlei suktis ratu.
2. pav. Centrinė platforma
4. Prie centrinės platformos tvirtinama strėlė, susidedanti iš atsvaro strėlės su krūvio kėlimo motoreduktoriumi, darbinės strėlės ir atsvarų.
5. Operatoriaus kabina
Strėlė susideda iš šių pagrindinių dalių:
1) Darbinė strėlė, ja pernešami ir keliami kroviniai. Ant darbinės strėlės montuojamas krūvio pervežimo vežimėlis, ant jo per trosus kabinamas krūvio kėlimo blokas. Krūvio pervežimo vežimėlis perveža krovinį darbinės strėlės...
Šį darbą sudaro 1938 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!