Konspektai

Bibliografijos mokslo teorija

10   (1 atsiliepimai)
Bibliografijos mokslo teorija 1 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 2 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 3 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 4 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 5 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 6 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 7 puslapis
Bibliografijos mokslo teorija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Bibliografija (B) - vienas iš tarpininkų bibliografinės informacijos sitemoje.
Bibliografijos terminas buvo minimas jau senovės Graikijos laikais. Ilgainiui termino reikšmė kito ir ėmė reikšti knygų aprašymą. Nuo 20a. B ėmė reikšti ne tik knygų aprašymą, bet ir sisteminimą. B laikoma bibliografijos darbų, išskirtų pagal kokį nors pažymį, visuma.
Dokumento sąvoka yra labai plati ir apima spausdinius bei vaizdo, garso dokumentus. Dokumentinė komunikacijos sistema(DKS)-tai dokumentų, info vartotojų ir jų tarpusavio santykių visuma. Informacijos vartotojas-tai žmogus, naudojantis info šaltinius moksliniais,gamybiniais, kūrybiniais ir kt. tikslais. Info vartotojai yra labai yvairūs pagal veiklos pobūdį, išsilavinimą, amžių ir tt.
B raidoje skiriami 3 jos raidos etapai: pinakografinis(ansktyvasis), poligrafinis(kai atsirado spauda), elektroninis(kai atsirado techninės info skleidimo priemonės).
Info vartotojui visada reikėjo kvalifikuotos pagalbos, garantuojančios jam reikalingų dokumentų suradimą ir panaudojimą. Šį uždavinį jau nuo seno ir sprendžia bibliografija.
2. Bibliografinės informacijos (BI) samprata.
BI-bibliografijos objektų, procesų ir reiškinių atpažinimo kriterijus.
Skaitymas yra begalinis prieštaravimų tarp dokumentų ir skaitytojų sprendimų procesas. Dokumente yra info, kurios nėra skaitytojo sąmonėje. Kol išlieka ši priešybė, tol lieka ir pats santykis „dokumentas-skaitytojas“. Jis egzistuoja iki doko perskaitymo. Šių priešybių vienybę užtikrina jų atitikimas. Lengvai ir paprastai realizuoti atitikimą tarp doko ir skaitytojo dažniausiai neįmanoma, nes egzistuoja daug DKS vidinių prieštaravimų. Prieštaravimus sąlygoja tai, kad dokai ir skaitytojai egzistuoja diskretiškai, kokybiniu požiūriu yra nevienalyčiai. Prieštaravimai sistemoje „dokas-skaitytojas“ žmonijos procese sudėtingėja. Skiriami tokie DKS vidinių prieštaravimų tipai: erdviniai, kiekybiniai, turinio, psichologiniai. Tiesiogiai įveikti prieštaravimus yra neįmanoma, todėl žmonija sukūrė specialias prieštaravimų įveikimo priemones. Viena iš tokių-bibliografija. Ji padeda įveikti prieštaravimus ir realizuoti atitikimus bibliografinių žinių (BŽ) pagalba. BŽ-tai žinios apie dokus. Vartojamos BŽ vadinamos BI. BI sąvybės: struktūrinis dvylipumas; BI yra antrinė; BI gali egzistuot atskirai nuo doko; būdingas kompleksinis infos turinys; vidinis organizuotumas.
3. BI empyrinės formos.
BI egzistavimo empyrinės formos-t.y. kokiu pavidalu egzistuoja BI.
BI elementas yra bibliografinis pranešimas (Bp). Jame pateikiamos žinios apie doką, jo dalį ar grupę. Bp...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2582 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2582 ž.)
Darbo duomenys
  • Bibliotekininkystės konspektas
  • 8 psl., (2582 ž.)
  • Word failas 100 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt