Siekiant užtikrinti, kad visi suinteresuotieji asmenys, susipažindami su finansinės atskaitomybės duomenimis, būtų tikri, kad šiuos duomenis supranta taip, kaip juos traktavo atskaitomybės rengėjai, Tarptautiniuose apskaitos standartuose, Europos Sąjungos direktyvose, reglamentuojančiose buhalterinės apskaitos vedimą ir finansinės apskaitos parengimą, taip pat analogiškuose nacionaliniuose reglamentuose formuluojami Bendrieji apskaitos principai (BAP) – taisyklės, kuriomis vadovaujamasi rengiant finansinę atskaitomybę.
Atskaitomybė – tai sistema apibendrinančių ir tarpusavyje susijusių rodiklių, gautų iš einamosios apskaitos ir apibūdinančių visos ūkinės veiklos rezultatus per ataskaitinį laikotarpį.
Suvokti bendrųjų apskaitos principų prasmę geriausiai padeda jų pavadinimo vertimas iš anglų kalbos, kuri laikoma vienintele oficialia Tarptautinių apskaitos standartų komiteto, taip pat ir pačių standartų, kalba, juo labiau kad ne pažodžiui išversto šio komiteto lietuviškas variantas nevisiškai tiksliai atspindi bendrųjų principų prasmę.
1) jie yra visų bendrai pripažinti ir dėl to turi beveik įstatyminę galią, norsa gali būti ir nepatvirtinti jokiais vyriausybiniais potvarkiais.
2) Jais vadovaujasi, vesdami apskaitą ir rengdami finansinę atskaitomybę, vosose srityse (pramonėje, statyboje, žemės ūkyje, prekyboje ar kitur) dirbantys apskaitos darbuotojai.
Bendrieji apskaitos principai - yra nuostatos, kuriomis grindžiamos kiekvienos laisvosios rinkos šalies konceptualios taisyklės. Patys bendrausi apskaitos principai apibrėžti Tarptautiniuose apskaitos atandartuose ir Europos Sąjungos ketvirtojoje direktyvoje. Tai įmonės tęsiamos veiklos, kaupimo, apskaitos pastovumo (nuoseklumo) ir atsargumo (apdairumo) principai. Trys iš jų ( įmonės tęsiamos veiklos, kaupimo ir apskaitos pastovumo) deklaruojami ir 1992 m. Birželio 18 d. Priimtame LR buhalterinės apskaitos pagrindų įstatyme. Tai, kad jame nekalbama apie atsargumo principą, dar nereiškia, jog mūsų šalies apskaitininkai turėtų ji ignaruoti. Įstatyme, be kito ko, nurodoma, kad Lietuvos įmonių apskaitininkai, įgyvendindami visuose laisvosios rinkos šalyse priimtą finansinės atskaitomybės sistemą, privalo vadovautis Tarptautiniais apskaitos standartais bei Europos Sąjungos direktyvomis, kur deklaruojamas ir pastarasis principas. Kita vertus,atsargumas kaip ir visi bendrieji apskaitos principai, nėra primesti iš šalies. Juos reikia laikyti vidine, natūralia apskaitos būsena, apskaitos principai turi lemti kiekvieno buhalterio mąstymo kultūrą, bei jo profesinį elgesį. Tuo tarpu...
Šį darbą sudaro 2906 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!