2008 m.
Apskaitos informacija yra iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užregistruoti apskaitos, daugiausiai finansinės, duomenys, kuriuos naudoja savarankiški ūkiniai vienetai – įmonės jų valdymo procese arba kurie potencialiai ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams.1 Norint, kad šią informaciją ateityje būtų galima sėkmingai panaudoti ji turi atitikti tam tikrus reikalavimus apskaitinei informacijai. Informacijos duomenys taip pat turi nenusižengti bendriesiems apskaitos principams, nes jie „sudaro apskaitos sistemos pagrindą, jos bazę, ant kurios tarsi ant pamatų kuriama apskaitos sistema“.
Bendrieji apskaitos principai
Bendrieji apskaitos principai (BAP) yra konceptualių teiginių, sudarančių finansinės apskaitos pagrindą, visuma.2Jų atsiradimą ir plėtojimąsi nulėmė daug priežasčių. Viena iš svarbiausių yra ta, kad finansinėse ataskaitose turi tikslai atsispindėti tam tikro laikotarpio įvykiai, jos turi apimti informaciją, kuri būtų ne tik naudinga, bet ir neklaidintų neturinčių specialaus pasirengimo investuotojų. Bendruosius apskaitos principus formuluoja kiekvienos šalies apskaitininkai. Kartais juos skelbia profesionalių apskaitininkų organizacijos, rečiau – valdžios organai.3 Jie yra tobulinami profesinių apskaitos organizacijų, todėl gali keistis tobulinant valdymo metodus ar įvykus kokiems nors pasikeitimams. Tam, kad koks nors apskaitos patobulinimas taptų bendruoju, kartais reikalingi ilgi ir sudėtingi tyrimai.
Svarbiausi bendrieji apskaitos principai yra šie:
1) Įmonės;
2) Veiklos tęstinumo;
3) Periodiškumo;
4) Pastovumo;
5) Piniginio mato;
6) Kaupimo;
7) Palyginimo;
8) Atsargumo;
9) Neutralumo;
10) Turinio svarbos.
Įmonės (ekonominio objekto) principas
Jis numato, kad kiekviena įmonė yra atskiras vienetas. Ji yra atskirta nuo įmonės savininkų ir kitų įmonių. Apskaitos darbuotojai apskaito ir vertina konkrečios įmonės veiklos rezultatus, įmonės turto nesiedami su jos savininkų asmeniniu turtu. Pagal šį principą buhalterį domina tik atsispindėti finansinėse ataskaitose turintys objektai ir ūkiniai faktai.
Šis principas gali būti taikomas savarankiškoms įmonėms, jų svarbesniems padaliniams, keletui suijungusių įmonių, kurių gamyba yra bendra. Be to, jis įmonės valdymo personalą daro tiesiogiai atsakingą už įmonės veiklą jos savininkams.
Veiklos tęstinumo principas
Šis principas teigia, kad įmonė, kaip apskaitos objektas, artimiausiu metu nebus likviduojama ir jos egzistavimo laikotarpis niekaip neapribotas.
Tęsiamos veiklos principas turi didelę reikšmę...
Šį darbą sudaro 2004 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!