Lietuvoje po antrojo pasaulinio karo apeliacijos proceso ilgai nebuvo. Jis buvo įvestas tik 1994 metais, kai buvo padaryti atitinkami 1964 metų CPK pakeitimai, kurie užtikrino naujos teismų sistemos funkcionavimą.
Mano manymu, apeliacijos procesas yra labai reikalingas.
Kad priimtas teismo sprendimas, dažniausiai dar nereiškia bylinėjimosi pabaigos. Viena šalis, kad ir koks būtų teismo sprendimas, beveik visada lieka nepatenkinta. Civilinio proceso ir apeliacijos principai reikalauja nepatenkintai šaliai suteikti teisę skųsti priimtą teismo sprendimą ir taip sudaryti dar vieną galimybę įrodyti savo tiesą.
Darbo tikslas – aptarti apeliacijos principus, kurie labai reikalingi norint suprasti, išsiaiškinti apeliacijos esmę.
4. Pateikimas išvadų.
Apeliacijos proceso reikšmė ir reikalingumas
Priimtas teismo sprendimas dažniausiai dar nereiškia bylinėjimosi pabaigos. Kad ir koks būtų teismo sprendimas, viena šalis dažniausiai lieka nepatenkinta. Tinkamo proceso, šalies teisės būti išklausytos ir kiti civilinio proceso principai reikalauja nepatenkintai šaliai suteikti teisę skųsti teismo priimta sprendimą. Tai suteikia šaliai dar vieną galimybę įrodyti savo tiesą.
Teismas spręsdamas bylas gali klysti. Tai lemia objektyvios ir subjektyvios priežastys. Teisėjas gali klysti aiškindamas ir vertindamas faktines bylos aplinkybes, tai pat taikydamas įstatymą. Klaidingą teismo sprendimą gali lemti teisėjo patirties stoka, menka teisinė kvalifikacija, nesąžiningumas, šalių melagingi parodymai, neteisingai nurodyti faktai. Galimybė analizuoti bylos faktus pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose, sumažina faktų nustatymo ir vertinimo klaidos tikimybę. Tai laikoma vienu iš apeliacijos privalumų.
Daugelį teismo klaidų taip pat lemia netobula teisės sistema, nesusiklosčiusi vienoda teismų praktika.
Daugumoje valstybių yra hierarchinė teismų sistema (pirmosios instancijos teismai, antrosios instancijos teismai bei aukščiausiasis teismas). Aukštesnė šios hierarchijos grandis tikrina žemesnės grandies priimta sprendimą. Tokia sistema vadinama instancine sistema.
Instancinę sistemą lemia kelios priežastys. Aukštesnės instancijos teismas yra pranašesnis už žemesnės instancijos teismą kokybiniu ir kiekybiniu atžvilgiu. Aukštesnės instancijos teisme bylas nagrinėja teisėjų kolegija, ir kurie turi daugiau profesinės patirties. Jie objektyviai pajėgūs skirti bylai daugiau dėmesio. Instancinė sistema leidžia ginti privatų ir viešą interesą. Kiekviena valstybė yra suinteresuota nuoseklia teisės sistema, vienodu...
Šį darbą sudaro 3295 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!