Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas.
Bendravimas yra labai svarbi asmenybės dalis. Ji padeda daug ką suprasti, daug ką pažinti, išmokti, sužinoti ir t.t. Tačiau dar vienas bendravimo bruožas ir privalumas yra tas, kad bendraudamas su kitais žmogus gali įsigilinti į save, surasti savyje kažko naujo, svarbaus. Bendravimo pagalba ir kiti mus gali pažinti, surasti mumyse teigiamų, neigiamų, naudingų ir žalingų bruožų. Taigi jeigu žmogus užsisklendęs ir nebendraujantis, jam kur kas sunkiau įsitvirtinti visuomenėje, būti kitų pažintam ir pažinti pačiam save. Mes siunčiame savo idėjas, jausmus aplinkiniams, gauname atgalinį ryšį, suvokiame ir tai, remdamiesi savo patirtimi, interpretuojame ir tai, ką mums praneša kiti. Taigi bendravimas didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių.
Tam, kad bendravimas būtų sėkmingas, mes turime pradėti nuo savęs: pažinti, atskleisti savąjį Aš.
Paanalizuoti, kaip bendravimas susijęs su savęs pažinimu.
Atskleisti, kas tai yra bendravimas.
Išsiaiškinti bendravimo svarbą.
Paanalizuoti bendravimo svarbą savęs pažinimui.
1. BENDRAVIMAS
Bendravimas – tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai. Mūsų bendravimas kupinas staigmenų, prieštaravimų, smagių minučių ir konfliktų. Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno dar nesame gerai įvaldę. („Psichologija studentui”, 2004).
Pasak Kasiulio J. (2004), bendravimas – tai žmonių psichologinės tarpusavio sąveikos forma. Bendraudami žmonės buriasi į bendros veiklos mažąsias grupes ir, bendrai veikdami, turi galimybę keistis informacija. Be bendravimo negalima nė įsivaizduoti organizuoto darbo. Bendravimo procesas daugiaplanis ir sudėtingas. Dažniausiai jis analizuojamas kaip žmonių tarpusavio suvokimo ir tarpusavio sąveikos bei informaciniu – komunikaciniu aspektu. Kiekvienas bendravimo aktas prasideda psichologinio kontakto užmezgimu ir baigiasi jo nutraukimu. Bet būtina atkreipti dėmesį į nusiteikimą, pasirengimą bendrauti. Tą parengtį sudaro dėmesio perkėlimas nuo savo vidinio pasaulio ar...
Šį darbą sudaro 3066 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!