Namų darbai

Baudžiamoji teisė - uždaviniai

9.0   (3 atsiliepimai)
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 1 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 2 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 3 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 4 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 5 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 6 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 7 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 8 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 9 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 10 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 11 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 12 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 13 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 14 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 15 puslapis
Baudžiamoji teisė - uždaviniai 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Budėjimo metu gydytojas gavo pranešimą apie tai, kad būtina suteikti skubią medicininę pagalbą moteriai, kuriai prasidėjo priešlaikinis gimdymas su komplikacijomis. Tačiau gydytojas atsisakė vykti pas ligonę, nes ji gyvena 15 - os kilometrų atstumu nuo ligoninės. Pasak gydytojo, įveikus tokį atstumą, jo pagalba jau bus nereikalinga.
Nesulaukęs būtinos pagalbos, moters vyras pats nuvežė ją į artimiausią ligoninę, kur jai buvo suteikta skubi medicininė pagalba. Moteris sėkmingai pagimdė kūdikį, bet gydytojų komisija konstatavo, kad laiku nesuskubus moters gyvųjų tarpe jau nebūtų.
Pagal galiojančio baudžiamojo kodekso ( toliau BK) 144 straipsnyje nurodytą nusikalstamą veiką baudžiamoji atsakomybė kyla asmenims, kurie paliko kitą asmenį be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Minėtame straipsnyje įtvirtinta nuostata, jog Tas, kas turėdamas pareigą rūpintis nukentėjusiu asmeniu ir galimybę suteikti pirmąją pagalbą jam nepagelbėjo, kai grėsė pavojus žmogaus gyvybei, arba pats sukėlė tą pavojų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų1. Pagalbos nesuteikimas esant pavojui žmogaus gyvybei yra bendroji pagalbos nesuteikimo norma. Iš BK 144 straipsnio nuostatos matome, jog pagal šį straipsnį atsako tas pagalbos nesuteikęs asmuo, kuris sukėlė pavojų kito žmogaus gyvybei, tačiau neturintis specialios pareigos rūpintis, ir tas, kuris paliko be pagalbos kitą asmenį esantį gyvybei pavojingoje padėtyje, turintis pareigą juo rūpintis. Palikimas be pagalbos ar jos nesuteikimas yra pasyvus elgesys, neveikimas, be svarbių pateisinamų priežasčių, būtinų veiksmų neatlikimas nukentėjusiam asmeniui. Kiekvienas asmuo, turintis pareigą rūpintis ar sukėlęs pavojų kito žmogaus gyvybei, privalo suteikti pagalbą nukentėjusiam asmeniui atsižvelgiant į konkrečios situacijos aplinkybes, profesines pareigas, kompetenciją ir kita. Tai gali būti pristatymas į atitinkamą gydymo įstaigą, reikiamų medikamentų davimas, dirbtinio kvėpavimo darymas, pranešimas atitinkamoms įstaigoms apie būtinumą suteikti pagalbą ir kita. Pareiga pranešti apie būtinumą suteikti pagalbą, atsiranda, jei pats asmuo negali jos suteikti, tačiau gali apie tai pranešti. Šiuo atveju pranešimas šalina atsakomybę. Kadangi BK 144 straipsnyje įtvirtinta formali nusikaltimo sudėtis, tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5335 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (5335 ž.)
Darbo duomenys
  • Baudžiamosios teisės namų darbas
  • 16 psl., (5335 ž.)
  • Word failas 140 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt