Barokas- meno kryptis, XVII a.- XVIII a. I pusėje paplitusi Europoje. Pasak J. Garde pavadinimas “barokas” yra kilęs iš žodžio, kuris iš tiesų reiškia „nelygus perlas“. Baroko laikų mene vyrauja kontrastingos formos, priešingai nei Renesanso mene, kuris buvo daug paprastesnis ir harmoningesnis. Apskritai visam XVII amžiui būdinga įtampa tarp nesutaikomų priešybių. Viena vertus, tebevyravo džiaugsminga Renesanso pasaulėžiūra- kita vertus, daug kas metėsi į kraštutinumą, pasirinkdami pasaulio neigimą ir religinį užsisklendimą. Ir mene, ir tikrovėje, matome pompastišką ir prabangų gyvenimą.
Kaip teigia J. Jurginis baroko menas- tai absoliutizmo epochos bajoriškos kultūros dalis. Socialinių santykių sudėtingumas ir prieštaringumas veikė tos epochos menininkus. Siekdami didingumo ir dramatizmo , jie stengėsi perteikti sudėtingiausius žmonių jausmus, išplėtė temų ratą. Naujasis meno stilius atitiko valdovų ir feodalinės diduomenės didybės ir prabangos siekimus. Kulto pastatai, feodalų pilys bei rūmai turėjo stebinti užmanymo drąsa, ansamblių bei kitų pastatų grandioziškumu, interjerų turtingumu bei prašmatnumu.
Architektūra yra viena svarbiausių žmonijos kūrybos sričių. Šalia kitų meno mūzų- muzikos, literatūros, dailės- ji užima išskirtinią vietą. Ne veltui architektūrą vadina „menų motina“. Kodėl? Juk architektūra, kaip jokia kita meno rūšis, ypač plačiai ir giliai apibendrina kiekvienos epochos meninius bei estetinius idealus ir atspindi konkrečios epochos materialines, technines galimybes.
Baroko architektūra išsirutuliojo iš renesanso architektūros. Renesansas išaukštino žmogų- visatos centrą, jo asmenybės neribotas galimybes, harmoniją. Barokas jau teigė kitokią mus supančio pasaulio sampratą. Žmogus – daugiaplanė asmenybė, egzistuojanti dramatiškų pergyvenimų, konfliktų verpete, amžinai besikeičiančioje aplinkoje, gamtos stichijoje.
Geriausi barokinio meno pavyzdžiai, atskleidė talentingų kūrėjų neribotą fantaziją, gilią meninę mąstyseną, gyvenimo pažinimą. Ansambliuose bei atskiruose pastatuose siekta erdvės centralizavimo, taipogi turtingumo, puošnumo, ir tapybiškumo.
Humanizmo ir reformacijos sąjūdžiai sudrebino katalikų bažnyčios galybę. Katalikiškoji bažnyčia aršioje kovoje prieš reformaciją pajungdama meną tarnauti savo interesams, stengėsi pasinaudoti naujo stiliaus teikiamomis galimybėmis. Barokinės architektūros burtininku laikomas F. Brominis (1599-1667). Jo statyta bažnyčia Romoje originali ir nepakartojama. Fasadas atrodo ne sumūrytas, bet tarsi...
Šį darbą sudaro 1827 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!