I. ĮŽANGA
II. DĖSTOMOJI DALIS
1. Intelektinės nuosavybės samprata
1.1 Autorinės teisės objektas ir subjektas
1.2 Terminas „intelektinė nuosavybė“
1.3 Intelektinės nuosavybės reikšmė
2. Intelektinės nuosavybės pažeidimų samprata
2.1 Intelektinės nuosavybės pažeidimo objektas
2.2 Neigiami intelektinės nuosavybės pažeidimų padariniai
2.3 Intelektinės nuosavybės pažeidimų priežastys
3. Autorių teisių pažeidimo formos
4. Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė autorinių teisių pažeidimo srityje
III. IŠVADOS
I. ĮŽANGA
Šiuo metu Lietuvos Respublikoje vyksta demokratinė teisės reforma. Be abejo, šioje srityje jau nemažai nuveikta. Tačiau ir toliau svarbu tvirtinti ir tobulinti demokratinį žmogaus statusą visuomenėje. Tik 14 metų mus skiria nuo totalitarinės visuomenės realybės. Pagrindinės jos charakteristikos yra:
1) konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių teisminės gynybos sistemos silpnumas arba tai, kad kai kuriais atvejais iš viso nėra;
2) valstybės ir visos valstybinės valdžios prioritetas prieš žmogų, valstybės diktatas;
3) teisinis nihilizmas, išsiplėtojęs dėl daugybės įstatymus pažeidžiančių poįstatyminių aktų, ir kaip voliuntarizmo taikant įstatymo rezultatas;
4) totalitarinis visuomenės mąstymas ( išvardytų charakteristikų padarinys ).
Dėl totalitarinio mąstymo žmogus dažnai nesugeba įžvelgti, įvertinti ir suprasti ( ir netgi pajausti), kad pažeidžiamos jo, kaip piliečio ir žmogaus, teisės, todėl ir nemoka jų ginti; nežino, kada teisinės pagalbos kreiptis į profesionalus, kad būtų apginti jo teisėti interesai.
Be abejo, Lietuvos Respublikoje nemažai padaryta įtvirtinant žmogaus teisių teisines garantijas kuriamoje šalies teisės sistemoje, ieškant tinkamiausių būdų joms įgyvendinti, formuojant valdžios ir valdymo institucijas, numatant jų struktūrą ir funkcijas.
Nusikalstamumo ir įvairių kitų nepageidautinų socialinių reiškinių šiuolaikinėje visuomenėje yra labai daug, viena iš jų aktuali problema yra intelektinės nuosavybės apsauga, nes ši nuosavybė dažniausiai pažeidžiama visame pasaulyje ir ypač postkomunistinėse šalyse.
Tikrasis poreikis apsaugoti intelektinės nuosavybės statuso vertybes iškilo palyginti neseniai –XIX a. antrojoje pusėje vykstant pramoninei revoliucijai, plėtojantis tarptautinei prekybai. Atskiros intelektinės nuosavybės rūšys, pavyzdžiui, literatūros arba meno kūriniai ir net išradimai, teisiškai iš dalies apsaugotos buvo ir anksčiau.
Tačiau tik XIX a. pabaigoje intelektinės nuosavybės produktų pagrindu iš esmės prasidėjo pasaulinė informacinė revoliucija, sparčiai keičianti nacionalinę ir pasaulinę ekonomiką. Taigi intelektinės nuosavybės, ypač jos...
Šį darbą sudaro 6750 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!