Šiuo metu pramonėje labai sparčiai automatizuojami įvairūs technologiniai procesai ir įrenginiai. Kaip rašoma [3] atsiranda vis daugiau bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Visos šios problemos yra sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras.
Automatinė elektros pavara yra elektromechaninis įrengimas, skirtas procesų elektrifikavimui ir automatizavimui ir sudarytas iš keitiklio, variklio, perdavimo mechanizmo ir valdymo sistemos. Iš perdavimo mechanizmo mechaninė energija patenka gamybos mechanizmams. O valdymo sistema įgalina suformuoti reikiamas visos sistemos statines ir dinamines savybes.
Visose automatinėse elektros pavarose galima išskirti dvi dalis – energetinę ir informacinę. Energetinę dalį sudaro galios keitiklis, variklis ir mechaninė grandis, o informacinę dalį sudaro mechanizmo ir pavaros kintamųjų davikliai, informacijos apdorojimo įtaisai ir energetinės pavaros dalies valdymo signalų bei komandų formavimo įtaisai. Energetinė dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Informacinė dalis valdo šį energijos perdavimo procesą pagal mechanizmo ir pavaros kintamųjų nustatymo bei apdorojimo parametrus arba veiklos optimizavimo kriterijus.
Greta svarbiausios funkcijos - suteikti judesį įvairiems pavieniams arba technologinio proceso susietiems mechanizmams – automatinės elektros pavaros atlieka daugybę lokalinės automatizacijos funkcijų, priklausančių nuo konkretaus mechanizmo paskirties technologiniame procese. Automatinės pavaros vykdo mechanizmų paleidimo ir stabdymo operacijas, reguliuoja ir stabilizuoja jų greitį, sukimo momentą, nustato judamųjų dalių padėtį ir t.t.
Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros - tai sudėtingi elektrotechniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, techninės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieningą visumą. Automatinės elektros pavaros turi dideles tobulinimo galimybes. Tokių pavarų tobulinimas gali būti atliekamas tobulinant elementinę bazę, parenkant optimalias struktūras bei valdymo algoritmus, bei panaudojant pigesnę gamybos technologiją.
Šiuolaikinėse pavarose naudojami patys naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Būtent dėl to naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti nuo neekonomiškų bei triukšmingai judesį perduodančių mechaninių grandžių, prailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos...
Šį darbą sudaro 4005 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!