Viskas apie vienaskilčius ir dviskilčius augalus
1.Vegetatyvinių organų šakojimosi ypatumai.
• Dichotoninis (dvišakis): pagrindinis stiebas išaugęs iš dygstančios sėklos – pirmos eilės ašis. Jei iš motininės ašies išaugančios ašys vienodo stambumo – izotomija. Jei skirtingo – anazotomija. Pseudodichotoninis (tariamai dvišakis) šakojimasis būdingas žiediniams augalams. Pseudodichotoninis nuo tikrojo skiriasi, kad tikrojo metu dvi šakos išauga iš to paties augimo kūgelio, jam pasidalijus į dvi dalis, o pseudodichotoninio metu viršūninis augimo kūgelis sustojęs augti apmiršta, o dvi šakos išauga iš dviejų vienas prieš kitą esančių šoninių pumpurų.
Akropetalinis šakojimasis – intensyviausias šakojimasis, būdingas stuomens viršūnei.
Bazipetalinis šakojimasis – intensyviausias šakojimasis, būdingas stuomens apatinei daliai.
Augalams būdingas simetriškumas šakų išsidėstyme, lapų išsidėstyme, žiedų ir vaisių morfologinėje ir anatominėje struktūroje. Maksimalus simetriškumas (visapusiška simetrija) būdingas rutuliškiems augalų organams: sporoms, dumblių gniužulams. Sausumos augalai dėl skirtingų požeminių ir antžeminių dalių funkcijų turi tik išilginę simetriją. Taisyklingi žiedai ir vaisiai turi spindulinę simetriją. Ji būdinga skydiškos formos lapams. Per šių organų ašį galime išvesti keletą plokštumų. Plokščios formos augalų organams, augantiems vertikaliai, būdinga bilateralinė simetrija (ajarų lapai). Netaisyklingos formos organams būdinga monosimetrija (žirnių žiedai, našlaičių žiedai). Jei negalime išvesti nė vienos simetrijos ploštumos - asimetrija (valerijono žiedai).
2. Analoginiai ir homologiniai organai. Metamorfozės.
Organų formos pakitimai – metamorfozės. Morfologiškai skirtingos kilmės, bet vienodos funkcijos organai, atsiradę natūralios atrankos būdu – analoginiai organai (pvz., grybų, dumblių rizoidai ir aukštesniųjų augalų šaknys). Organai arba jų dalys, kurie turi vienodą morfologinę kilmę, nors metamorfozės sąlygomis įgiję skirtingą formą – homologiniai organai (kaktusų dygliai, lapai, vijokliai, ūseliai).
3. Stomuo ir stiebas. Stiebo forma ir padėtis. Fiziologinės tiebo funkcijos.
Stiebas kartu su lapais sudaro stuomenį. TIpiško antžeminio stiebo pagrindinės funkcijos yra: vystyti didesnį augalo orinės dalies paviršių, išlaikyti lapų, žiedų bei vaisių svorį ir tarpininkauti pernešant maisto medžiagas. Tik žolinių augalų stiebas iš dalies atlieka CO2 asimiliaciją, o sumedėjusių augalų stiebas iš esmės yra atramos ir maisto transporto organas. Stiebai būna radiališki simetrinės struktūros ir...
Šį darbą sudaro 2558 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!