Atvirojo kodo programos šiandien yra aktuali tema. Sparčiai plečiantis Internetui, atvirojo kodo programinė įranga tyliai užėmė svarbias pozicijas reguliuojant informacijos srautus, tvarkant elektroninį paštą ar dirbant kasdienius darbus kompiuteriu. Programinės įrangos kūrėjai stengiasi suderinti savo programas su „Linux“ atvirojo kodo operacine sistema, o naujų kompiuterių pirkėjai paslapčiomis pagalvoja apie galimybę sumažinti išlaidas naujos programinės įrangos pirkimui, vietoj įprastinių paketų pasirinkdami kad ir tą patį „Linux“. Tačiau šiandien nerašysiu apie operacinių sistemų skirtumus ir privalumus. Vietoj to, supažindinsiu skaitytojus su atviruoju kodu (AK), jo atsiradimo priežastimis, istorija ir svarbiausia – su teisine atvirojo kodo puse.
Dar 1999 metais populiaraus daugialypės terpės grotuvo „Winamp“ kūrėjai „Nullsoft“ u˛patentavo technologiją, tapusia vienu iš P2P ateitį ant savo kupros laikysiančių banginių. „Gnutella“ pavadinta sistema jau turėjo kovai su autorių teisių agentūromis skirtą mechanizmą – nepaisant to, kad duomenų perdavimo tinklo serveriai, valdomi iš centrinio bendrovės biuro, buvo išsibarstę po visą pasaulį, taigi nutraukti jų veiklą tapo fiziškai beveik neįmanoma. Praėjusio amžiaus 1970-ųjų pabaigoje JAV telekomunikacijų gigantui AT&T perėmus tuomet pažangiausios operacinės sistemos UNIX nuosavybės teises ir kartu uždraudus savanoriams programuotojams laisvai naudotis jos išeities tekstais, atsirado „Atvirojo kodo“ programos kaip programuotojų tam tikras atsakas į de facto besikuriančias programinės įrangos monopolijas (statistiniai duomenys liudija, kad šiai dienai per 90% visos programinės įrangos dalies užima uždarojo kodo Microsoft programinės milžinės komerciniai produktai). Šiuo metu atvirojo kodo kompiuterių programos jau yra rimta alternatyva komercinėms „proprietary“ kompiuterių programoms.
Šiame darbe apžvelgsime atvirojo kodo sistemą “E-mule”: istoriją, privalumus, perspektyvos, bei pagrindinių funkcijų bei nustatymų aprašymą.
Atvirojo kodo programų esmė yra ta, kad kompiuterio programos(-ų) autorius išeities tekstus sukuria ir pirmasis patalpina viešai prieinamuose Interneto tinklalapiuose ir/arba kituose kompiuterių tinklų skiltyse, kur jie faktiškai tampa laisvai prieinami kiekvienam besidominčiam.
Licenzija neturi uždrausti kam nors parduoti ar perduoti programinės įrangos kaip po programinės įrangos distribucijos dalies, kurią sudaro programos iš kelių skirtingų šaltinių. Licenzija neturi...
Šį darbą sudaro 5861 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!