Konspektai

Astronominių kūnų magnetiniai laukai

9.8   (3 atsiliepimai)
Astronominių kūnų magnetiniai laukai 1 puslapis
Astronominių kūnų magnetiniai laukai 2 puslapis
Astronominių kūnų magnetiniai laukai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Viena elektromagnetinio lauko formų - jėgų laukas, veikiantis judančias elektringąsias daleles arba magnetinį momentą turinčias daleles ar kūnus. Magnetinio lauko stipris (magnetinio srauto tankis) matuojamas teslomis arba gausais (1 T=104G). Magnetinius laukus turi daugelis kosminių kūnų ir jų sistemų - planetos, žvaigždės, galaktikos. Ypač stiprius magnetinius laukus turi magnetinės žvaigždės, baltosios nykštukės, poliarai, neuroninės žvaigždės, juodosios bedugnės.
Magnetinės žvaigždės – tai A ir B spektrų klasių žvaigždės, turinčios stiprų, dažniausiai kintamą magnetinį lauką. Dėl Zemano reiškinio (Atomų energijos lygmenų skaida dėl išorinio magnetinio lauko poveikio. Dėl to spektrinės emisijos ir absorbcijos linijos suskyla į dvi, tris ar daugiau dedamųjų, simetriškai pasislinkusių į abi puses nuo pirminės spektro linijos. Linijos dedamųjų poslinkio dydis yra magnetinio lauko stiprio matas. 1896 atrado P. Zėmanas.) jų spektro linijos yra išsiskaidžiusios į 2-3 dedamąsias. Stipriausią magnetinį lauką (indukcija ~3.5 T) turi žvaigždė HD 215441 (Driežo GL).
Baltoji nykštukė - Degeneruotų dujų žvaigždė, kurios masė beveik lygi Saulės masei, tūris - planetos tūriui, tankis 105-108 g/cm3. Pagal absorbcijos linijas baltosios nykštukės skirstomos į tipus: DO (matomos jonizuoto helio linijos), DB (neutralaus helio), DA (vandenilio), DZ (metalų Ca, Fe, Mg, Na linijos), DQ (anglies molekulių juostos ir anglies atomų linijos), DC (linijų nėra). Spektrinės linijos labai išplitusios dėl Štarko reiškinio: Spektrinių linijų išplitimas žvaigždžių spektruose dėl atomų elektrinių laukų sąveikos didelio slėgio plazmoje. Dėl absorbuojančių atomų susidūrimų su elektringomis dalelėmis (jonais ir laisvaisiais elektronais), pasislenka jų energijos lygmenys, o tai sukelia linijos išplitimą. Šis reiškinys ypač veikia vandenilio, šiek tiek mažiau – helio linijas. Dėl Štarko reiškinio pagrindinės sekos žvaigždžių spektruose vandenilio linijos daug platesnės negu žvaigždėse, turinčiose retesnes atmosferas.
1. Natūralus linijos plotis susidaro dėl energijos lygmenų neapibrėžtumo, kurį numato kvantinė mechanika.
2. Doplerinė linijų plėtra dėl atomų judėjimo link mūsų ir nuo mūsų.
3. Slėgiminė linijų plėtra dėl Štarko reiškinio, t.y. dėl atomų elektrinių laukų sąveikos.
4. Magnetinė linijų plėtra dėl...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1077 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1077 ž.)
Darbo duomenys
  • Astronomijos konspektas
  • 3 psl., (1077 ž.)
  • Word failas 128 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt