Psichologai ne tik aprašo žmogaus raidą, bet ir siekia paaiškinti stebimus pasikeitimus, ir tai daro, siūlydami savo teorijas. Teorija yra prielaidų sistema apie tai, kaip vyksta procesai. Siekiama paaiškinti įvykius ir numatyti kitų pasirodymą ateityje. Teorijos nėra vien faktų interpretavimo sistemos, jos padeda atlikti ir mokslinius tyrimus.
Dabar raidos psichologijoje nėra vienos vyraujančios teorijos, taip yra todėl, kad stebimi faktai gali būti skirtingai interpretuojami, be to, vieni psichologai akcentuoja ir tiria vienus raidos aspektus, o kiti kitus. Be to, jie domisi labai įvairiais, skirtingais klausimais. Piaget ir Freudo teorijos yra visiškai skirtingos: pirmasis- stengėsi atskleisti vaiko pažintinių sugebėjimų raidą, o antrasis- paaiškinti emocinių surtikimų priežastis.
Dar prieš įstodamas 1873 m. į Vienos universitetą, jaunasis Sigmundas Freudas pasižymėjo savarankiškumu ir talentu, kurie dažniausiai būdingi iškiliems žmonėms. Jis turėjo nuostabią atmintį ir taip mėgo skaityti, kad kartą, negalėdamas pasotinti savo begalinio domėjimosi dramaturgais, poetais ir filosofais- Goethe, Shakespeare, Kantu, Hegeliu, Nietzsche,- nepaprastai įsiskolino knygynui. Būdamas paauglys, jis dažnai vakarieniaudavo savo mažyčiame miegamajame, kad kuo mažiau sugaištų mokymuisi skirto laiko.
Baigęs medicinos mokyklą, Freudas ėmėsi privačios praktikos, specializavosi nervinių sutrikimų srityje. Tačiau greitai ji susidūrė su pacientais, kurių sutrikimų nebuvo galima paaiškinti neurologiškai. Pastebėjęs, kad tokius požymius gali sukelti ir hipnozė, Freudas ėmė svarstyti, kad galbūt jų priežastis yra psichologinė, o ne fiziologinė. Šie svarstymai pasuko jo mąstymą tokia kryptimi, kuriai buvo lemta pakeisti žmonių sampratą apie save.
Svao pažiūras Freudas išdėstė 24 tomuose, kurie buvo išleisti nuo 1888 iki 1939 metų, nors pirmosios jo knygos “Sapnų aiškinimas” (1900) per pirmuosius aštuonerius metus buvo parduota tik 600 egzempliorių, pamažu ėmė daugėti jo idėjų šalininkų, o kartu ir aršių kritikų.
Norėdamas tyrinėti galimas psichologines nervinių sutrikimų priežastis, Freudas keletą mėnesių praleido Paryžiuje, mokydamasis pas prancūzų neurologą Jeaną Charcot, kuris tokių sutrikimų šalinimui taikė hipnozę. Grįžęs į Vieną, Freudas pradėjo hipnotizuoti savo pacientus, skatindamas juos hipnozės metu nesivaržant pasakotiviską apie...
Šį darbą sudaro 4703 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!