1. Darbo laiko ir darbo užmokesčio apskaitoje naudojami apskaitos dokumentai ir registrai.
• Darbo užmokesčio išmokėjimą grindžiantys dokumentai.
Pasirenkant pirminių dokumentų formas, būtina atkreipti dėmesį, kad atskirose skiltyse būtų fiksuojamas nevienodai apmokamas darbas (pvz. Dirbant kenksmingomis sąlygomis, dirbant naktį arba poilsio bei švenčių dienomis), įvairios kompensacijos ir pašalpos (pvz.: ligos ar motinystės (tėvystės) pašalpos). Darbo užmokesčio apskaitos dokumentų skilčių skaičius įtakos turi ir mokesčiai, kurios nustato įstatymai. Skirtingi fizinių asmenų mokesčių tarifai turi būti fiksuojami atskirose skiltyse. Dokumentų pildymą supaprastina darbuotojams suteikiami tabelio (identifikacijos) numeriai. Darbo užmokesčio priskaitymams pagrinde naudojama darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraštis, darbuotojo asmens kortelė.
LR dirbantys asmenys moka GPM 27 procentus, pritaikius neapmokestinamąjį (320 Lt.) ir papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (0.1 % nuo 320 už kiekvieną vaiką ), priklausomai nuo turimų išlaikytinių skaičiaus. Ir 3 % socialinio draudimo įmokų nuo priskaitytos darbo užmokesčio sumos. Įmonės moka nuo kiekvieno darbuotojo priskaityto darbo užmokesčio sumos 30.98 % į valstybinio socialinio draudimo fondą ir 0,2 % į garantinį fondą valstybės biudžetui. GPM = (DU – (NPD + PNPD) x 27%. DUx3% - iškaitoma iš darbuotojo ir likusi suma į rankas.
3. Vidutinis darbo užmokestis. Jo apskaičiavimo tvarka.
Darbininkams vienetininkams DU apskaičiuojamas dauginant vienetinį įkainį iš pagamintų arba atliktų gamybinių operacijų skaičiaus.
4. Atostoginių, kompensacijų už nepanaudotas atostogas, išeitinių pašalpų apskaičiavimo tvarka.
Vidutinio atlyginimo skaičiuotinas laikotarpis yra trys paskutiniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį mokamas vidutinis darbo užmokestis.
Atlyginimo už atostogas apskaičiavimas prasideda nuo atostogų laikotarpio darbo dienų nustatymo. Darbo dienos nustatomos pagal darbuotojo ar įmonės darbo grafiką darbuotojui suteiktų atostogų laikotarpiu. Esant suminei darbo laiko apskaitai, taikomas penkių dienų savaitės grafikas.
Nustatant kompensuojamų darbo dienų skaičių už nepanaudotas atostogas, nepanaudotų atostogų kalendorinių dienų suma dauginama iš metinio darbo dienų koeficiento pagal darbuotojo ar įmonės darbo grafiką. (0,7 jai 5 d.d 0,9 jai 6 d.d.) Atostogų kompensacijos skaičiavimas
Pvz.: pradėjo dirbti 02 03 ir dirbo iki 05 19
susirandame...
Šį darbą sudaro 6162 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!