Aplinkos užterštumo problema visame pasaulyje kasmet tampa vis aktualesnė. Žmonijos vystymosi evoliucija palaipsniui niokoja aplinką. Didėjant žmonių skaičiui, auga vartotojo poreikiai, kurie alina žemė. Laikui bėgant pastebimas aplinkos pokytis, rezultatai nedžiugina tik leidžia susimąstyti, kad kažkas vyksta ne taip (Miksell, 1992). Aplinkos tarša – tai cheminių, fizinių ir biologinių teršalų, neigiamai veikiančių žmogų ir kitus gyvuosius organizmus bei fizinius aplinkos komponentus, patekimas į aplinką. Mūsų žmonių tikslas susideda iš aplinkos saugojimas nuo gręsiančio žemei neigiamo poveikio (Majauskienė, Paulikas 2004). Aplinkos taršos problema turi būti sprendžiama sistemiškai, atskleidžiant ryšį tarp žmogaus veiklos, ekologinių procesų bei aplinkos apsaugos (Štreimikienė, Vasiljevienė, 2004). Taigi siekiant išspręsti aplinkos užterštumo problemas, reikia atsižvelgti į ekologinės, socialinės ir ekonominės darnaus vystymosi dimensijas. Išvardintos trys darnumo sudedamosios problemos sudaro sistemą, kurią reikia tolygiai plėtoti ir siekti aplinkos ir žmogaus harmonijos.
Ekologinė dimensija susideda iš, oro, vandens, biologinės įvairovės ir atliekų. Aplinkos tarša gali būti gamtinė ir antropogeninė. Tačiau visos šios gamtinės stichijos atsiranda nuo neigiamo žmogaus poveikio, kurios sukelia vulkanų išsiveržimus, miškų gaisrus, audras. Klimato kaita keičiasi, pasaulis modernėja, bet turim suprasti, kad žemė nespėja taip greitai atsinaujinti (Nadzeikienė, 2012). Svarbu neteršti aplinkos ir mažinti gamtinės sąnaudas. Norint pasiekti darnumo su aplinką reikia, kad kiekvienas procesas butu ekologiškai saugus, išgaunat tiek išteklių, kad ekonominis aspektas nebūtų nepažeistas. Todėl yra išleisi įstatymai, nustatomos taršos normos, kuriami atlieku perdirbimo įvairios technologijos, kurios nors kažkiek apsaugo aplinką (Adams, 2006; Razauskas, 2009).
reikšmingas yra pačio žmogaus santykis ir poelgiai, nes tik nuo mūsų priklauso, kokią bus ateitys. Svarbu formuoti aktyvią visuomenę, kalbėtis apie esančias problemas, siekiant bendro tikslo. Reikėtų kelti...
Šį darbą sudaro 579 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!