Antigonės paveikslas Sofoklio dramoje „Antigonė“
Žymus graikų tragikas bei Atėnų pilietis Sofoklis, parašė vieną garsiausių savo kūrinių – tragediją „Antigonė“. Kūrinys parašytas remiantis Tėbų mitų ciklu. Antigonės broliai Polineikas ir Eteoklis susiginčijo dėl valdžios. Eteoklis išvijo Polineiką ir užėmė sostą. Tada Poilineikas su savo armija puolė miestą ir broliai dvikavoje žūsta. Karaliaius valdžią perima dėdė Kreontas. Jis įsako Eteoklį palaidoti, o Polineiką palikti nelaidotą. Žuvusiųjų sesuo Antigonė nepaklūsta valdovo – žmogaus įsakymui ir ryžtasi palaidoti brolį. Tragedijos veiksme aktyviausiai dalyvauja Tėbų karalius Kreontas ir Antigonė, tačiau labiausiai žavi Antigonės paveikslas. Kalbėdama jį ir pristatysiu.
Antigonė pirmiausia atsiskleidžia, kaip tradicines vertybes bei papročius puoselėjanti moteris. Antigonė šventai tiki, kad žmogus bet kokiu atveju neturėtų peržengti amžinųjų dievų įstatymų, o nerašytieji amžinieji dėsniai turi viešpatauti aukščiau nei rašyta nedorybė. Būtent todėl Antigonė ir stoja į kovą prieš Kreontą, kuris nesutikdamas laidoti vieno iš Antigonės brolių, galbūt ir įrodo savo principus, tačiau tik paminam tik svarbias tradicines žmogaus vertybes, bet ir laidojimo papročius: „Pagerbęs vieną, antrąjį paniekino.“ „Palaidojo į žemę Eteoklį jis.“ „Gražiai, kaip reikalauja krašto paprotys.“ „Ir tas jau turi garbę mirusių šaly.“ „O kūną Polineiko, kritusio liūdnai.“ „Užgynė laidot ir bet kam raudoti jo.“ Taigi Antigonei svarbūs tradicinės vertybės ir laidojimo papročiai, kurių nepaiso valdovas Kreontas.
Antigonė labai myli šeimą. Dėl jos ji drąsiai stoja į kovą su Kreontu. Tai yra ir itin didelė meilės išraiška savo broliui, dėl kurio Antigonė ryžtasi aukoti savo ramų gyvenimą, netgi gyvybę. Antigonei svarbu apginti savo šeimą, nes tai yra didžiausias jos turtas, kurį ji turi. Būtent todėl ji palaikymo ieško kalbėdama su seserimi Ismene, tačiau net ir jai neprisidėjus, Antigonė supranta Ismenės norą gyventi ramiai bei nenorėdama jos velti į šį konfliktą per prievartą, pati imasi šeimos garbės gynybos reikalų: „Nebūgštauk dėl manęs.” “Pati savęs žiūrėk.” Taigi, Antigonė Sofoklio kūrinyje atsiskleidžia kaip šeimą mylinti moteris, kuri stoja į kovą su blogiu tam, kad apgintų mylimo brolio garbę.
Šį darbą sudaro 478 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!