Alkoholizmas – klastinga, lėtinė, progresuojanti ir mirtina liga, pasireiškianti asmens fizine ir psichologine priklausomybe nuo alkoholio. Lėtinė liga reiškia, kad alkoholinė nepriklausomybė nepraeina. Nuo jos negalima išgyti, alkoholizmo procesą galima tik sustabdyti. Ligos eiga progresuojanti. Netgi po ilgų blaivybės metų alkoholikui pradėjus gerti būsena dar pablogėja, jis geria dar daugiau ir jo gėrimas sukelia rimtesnes pasekmes. Ir galiausiai alkoholizmas yra mirtina liga, nes ilgainiui organizmas nepajėgia susidoroyi su gaunamu alkoholio kiekiu ir neįstengia jo suskaidyti.
Gydytojas narkologas B. Moskalenko alkoholizmą įvardija kaip toksikomanijos formą su potraukiu vartoti svaigalus, turinčius sudėtyje etilo spirito.
JAV Nacionalinio piknaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo instituto paruoštame lankstinuke „Kaip mesti gerti“ taip pat akcentuoja, kad „alkoholizmas – psichikos liga, nuolat progresuojanti, kuria susergama dėl piknaudžiavimo alkoholiu, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu“.
Taip pat alkoholizmas yra suprantamas kaip fiziologinė, psichologinė ir socialinė problema.
Alkoholizmas – tai pasikartojantis alkoholio vartojimas, darantis fizinę arba psichinę žalą geriančiam žmogui ( I. Leliūgienė, 1997 ).
Alkoholizmas – tai dažno alkoholinių gėrimų vartojimo sukelta liga, kuri reiškiasi liguistu potraukiu alkoholiui ir lėtinę intoksikaciją ( Tarptautinis žodžių žodynas, 1985 ).
Alkoholizmas – liga, kurią sukelia dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas. Reiškiasi liguistu, sunkiai įveikiamu potraukiu alkoholiui. Didelis alkoholio dozės kenkia žmogaus sveikatai, ypač pažeidžia centrinę nervų sistemą, kepenis ir kasą. Dažniausiai suserga 20 – 40 m. vyrai, rečiau, bet sunkiau – moterys bei paaugliai ( Medicinos enciklopedija i tomas, 1991 ).
Pasak A. Samek „alkoholikas – žmogus patiriantis įvairių sveikatos, finansinių, socialinių, šeimyninių problemų, bet nekeičiantis savo požiūrio į gėrimą. Dėl to suyra sergančiojo ir jo šeimos santykiai“.
Alkoholizmas yra progresuojanti liga ir jis turi atitinkamas stadijas. Yra išskiriamos 5 alkoholizmo stadijos:
I stadija: alkoholikas gali gerti be didesnės žalos sau ir aplinkiniams. Išgėrinėjama daugiausi savaitgaliais ir pasitaikius tam tikroms progoms. Tarp išgėrimų būna trumpesni ar ilgesni blaivybės periodai.
II stadija: dėl gėrimo atsiranda problemos šeimoje, darbe. Šeimoje atsiranda įtampa, bet...
Šį darbą sudaro 1335 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!