Įvadas
Apibrėžimas
Fizikinės savybės
Cheminės savybės
Halogeninimas.
Fluorinimas
Nitrinimas
Oksidavimas
Sulfochlorinimas
Skilimas
Dujiniai alkanai
Skystieji alkanai
Kietieji alkanai
Alkanų susidarymas
Alkanų sudėtis naftoje
Alkanų pnaudojimas
Išvados
Alkanai sudaro didžiąją visos naftos angliavandenilių dalį. Dėl to, chemijos ir kitose pramonės srityse jie yra plačiai naudojami kaip pirminė žaliava. Kad būtų galima susintetinti, arba panaudoti kokia tai medžiagą, reikia labai smulkiai žinoti jos savybes ir sudėtį.
Šiuo laiku pasaulinė naftos reikšmė didėja, didėja ir jos panaudojimas. Randama daug naujų naftos telkinių, gerėja ir ekonomiškėja naftos, o taip pat ir alkanų perdirbimo ir panaudojimo būdai. Alkanai chemijos pramonėje labai plačiai naudojami kaip žaliava tolesnei, sudėtingesnes struktūros medžiagos sintezei. Kadangi daugelis sintetiniu būdu gautų įvairių organinių medžiagų poreikis, pasaulyje, vis didėja tai taippat didėja ir žaliavos poreikis joms pagaminti.
Alkanai - tai angliavandeniliai, prisotinti vandenilio. Iš čia ir pavadinimas: sotieji, arba prisotintieji, angliavandeniliai. Kitaip jie dar vadinami parafinais.
1 lentelė.
C2H6 etanas
C7H16 heptanas
C12H26 dodekanas
C3H8 propanas
C8H18 oktanas
C13H28 tridekanas
C4H10 butanas
C9H20 nonanas
C14H30 tetradekanas
C5H12 pentanas
C10H22 dekanas
C15H32 pentadekanas
Nagrinėdami sia junginių eilę, matome, jog kiekvienas eilės narys skiriasi nuo pirmesniojo viena CH2 grupe. Galima išvesti ir bendrą šios eilės angliavandenilių formulę: CnH2n+2. Eilė junginių, pasižyminčių panašia chemine struktūra, panašiomis savybėmis ir besiskiriančių vienas nuo kito viena ar keliomis CH2 grupėmis, vadinama homologinė eile. Šios eiles nariai vadinami homologais (homologija- panašumas), skirtumas tarp dviejų gretimų eilės narių sudėties - CH2 grupė - vadinama sudėties homologiniu skirtumu.
Nagrinėjamoji junginių eilė vadinama homologinė sočiųjų angliavandenilių, parafinų arba alkanų, eile. Kartais pagal pirmąjį eilės narį eilė vadinama metano homologinė eile.
Sandara. Bendras sočiųjų junginių sandaros bruožas - paprasta, arba vienguba, jungtis tarp anglies atomų, šią jungtį sudaro viena elektronų pora, be to, daugiausia elektronų orbitalės susineria linijoje, jungiančioje atomų branduolius. Tokia jungtis vadinama (sigma) jungtimi, o elektronai, sudarantys jungtį, - elektronais. Elektroninis jungties tankis pasiskirstęs simetriškai ašiai, einančiai per jungiamųjų atomų centrus.
Sočiųjų angliavandenilių molekulėse anglies atomai yra sp3 hibridizacijos būklėje, ir kiekvienas jų sudaro keturias jungtis su anglimi arba vandeniliu. sp3 hibridizacijos būklę
atitinka tetraedrinė anglies atomo konfigūracija, t. y. alkanų molekulėse tarp jungčių krypčių yra 109°28...
Šį darbą sudaro 3840 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!