Dauguma jaunųjų JAV abstrakčiųjų ekspresionistų savo kelią pradėjo trisdešimtaisiais šio šimtmečio metais. Didžiosios Depresijos metais susiformavusios dvi meno kryptys, regionalizmas ir socialinis realizmas, negalėjo patenkinti šių dailininkų, kurie troško rasti vertybes, reiškiančias ir priminančias socialinę atsakomybę, be provincializmo ir aiškios politikos. Buvo socialinės programos remiančios menininkus – WPA (Works Progress Administration).
Susiklosčiusi padėtis ir europietiško modernizmo absorbavimas padėjo pagrindą tolimesniam amerikietiško meno vystimuisi. Jaunieji menininkai galėjo susipažinti su avangardiniu menu iš Europos moderniame meno muziejuje (MOMA), (veiklos pradžia 1929). Juos taip pat įtakojo novatoriškos laikinos parodos: kubizmas ir abstraktus menas, fantastinis menas, dada, surealizmas (1936-37), ir retrospektyvinės Matisse‘o, Leger‘o ir Picasso parodos. Albert Gallatin‘o gyvenamojo meno muziejuje (Niujorko universitetas; 1927-1943 metai) abstraktūs ekspresionistai galėjo matyti Modriano, Gabo, El Lissitzky, Kandinsky‘io darbus. Be to, europietiško modernizmo idėjos sklido ne vien per parodas, bet ir per edukaciją, mat daugelis Europą karo metais palikę dailininkai dėstytojavo JAV.
Karo krizė ir jo padariniai yra raktas į abstrakčių, ekspresionistams rūpėjusių dalykų, supratimą. Šie jaunieji dailininkai, susirūpinę tamsiąja žmogaus puse ir nerimaujantys dėl žmogiško iracionalumo ir pažeidžiamumo, norėjo išreikšti jiems rūpėjusius dalykus naujame supratimo ir esmės mene. Tiesioginis kontaktas su Europos menininkais sustiprėjo Antrojo Pasaulinio karo metais, kai daugelis Europos menininkų buvo priversti ieškoti prieglobsčio JAV, tarp jų Dali, Ernst, Masson, Breton, Mondian ir Leger. Siurealistai surado naujas galimybes pabrėžti pasąmonės vaidmenį. Viena iš siurealistų priemonių išlaisvinančių pasąmonę buvo psichinis automatizmas – kuriame automatinis gestikuliavimas ir improvizacija buvo išlaisvinami.
40-ųjų metų viduryje Niujorke susiformavo abstraktusis ekspresionizmas, kuriam labiau rūpėjo vaizduoti emocijas negu objektus. Dauguma šio judėjimo atstovų mėgo didelio formato drobes, dramatiškas spalvas ir laisvą tapybos manierą. Abstraktus ekspresionizmas, kartais vadinamas Niujorko mokykla, buvo pirma meno kryptis, gimusi JAV. Pirmą kartą meno centras persikėlė į šią šalį. Abstraktusis ekspresionizmas išlaikė aukštą lygį iki 60-ųjų, kai išsivystė POP ART‘as.
Nepaisant to, kad abstraktusis ekspresionizmas apėmė daugybę stilistinių priėjimų, šis judėjimas turėjo...
Šį darbą sudaro 1771 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!