• Po 1942 m. rugpjūčio 21 d.–1943 m. vasario 2 d. vykusio ir pralaimėto Staliningrado mūšio Vokietijos kariuomenė prarado strateginę iniciatyvą, tačiau A. Hitleris tikėjosi karą pakreipti Vokietijai naudinga linkme. Manė, jog kils SSRS ir Vakarų sąjungininkų nesutarimų ir iširs antihitlerinė koalicija. Trečiojo reicho ir okupuotos Europos ištekliai pajungti totaliniam karui, atnaujinta žmonių mobilizacija, padidinta karo pramonės produkcija. Pasiekti pergalę tikėtasi naudojant ,,stebuklinguosius” ginklus: nepilotuojamą sviedinį V-1 bei sparnuotąją raketą V-2 ir pirmuosius reaktyvinius lėktuvus.
• 1943 m. Teherano konferencijoje keliamas Antrojo fronto atidarymo klausimas. ,,Didysis trejetas”(J. Stalinas, V. Čerčilis, F. Ruzveltas) nusprendė kovoti kartu iki visiško nacistinės Vokietijos sunaikinimo. Antrasis frontas atidarytas 1944 m. birželio 6 d. Anglijos, JAV ir Kanados kariuomenėms išsilaipinus Normandijoje (Šiaurės Prancūzija) ir rugpjūčio 15 d. JAV kariuomenei – pietinėje Prancūzijoje. Tai buvo didžiausias desantas žmonijos istorijoje, kuris priartino karo pabaigą. Britų ir amerikiečių karius nacistinės Vokietijos okupaciją kenčiančios Europos tautos pasitiko su gėlėmis. Numatant karo pabaigą ir artėjantį pralaimėjimą, vokiečių vadovybė siekdama nutraukti karą surengė pasikėsinimą prieš A. Hitlerį. ,,Vilko guolyje”- slaptame fiurerio štabe Prūsijoje sprogo bomba, tačiau nacistų lyderis liko gyvas, o pasikėsinusieji nubausti mirties bausme.
• Prieš Sovietų Sąjungą buvo sutelkta daugiau nei du trečdaliai Vokietijos kariuomenės divizijų. Nepaisant to, dėl patirtų nuostolių, amunicijos ir karių trūkumo Vermachtas negalėjo sustabdyti gausesnės ir galingesnės Raudonosios armijos atakų. Besitraukiančiai nacių kariuomenei A. Hitleris įsakė laikytis ,,išdegintos žemės“ taktikos: naikinti priešų pastatus ir naudingus jų įrenginius, o taikius gyventojus išvežti priverstiniams darbams į Vokietiją.
• 1944 m. sovietų kariai peržengė ikikarinę SSRS sieną, o Vokietijos sąjungininkai pradėjo vienas po kito trauktis iš karo. Sovietų propaganda skelbė, kad raudonarmiečiai ateina kenčiančių tautų išvaduoti iš nacizmo.
• Raudonajai armijai įžengus į Lenkiją, Armija krajova (AK) (slapta karinė organizacija) Varšuvoje rugpjūčio pradžioje 1944 m. pradėjo ginkluotą sukilimą prieš vokiečių okupaciją. Tai rodė ir siekį atgauti nepriklausomybę. Maskvos radijas pasmerkė sukilimo vadovus, J....
Šį darbą sudaro 920 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!