Referatai

12 Olimpo dievų

10   (1 atsiliepimai)
12 Olimpo dievų 1 puslapis
12 Olimpo dievų 2 puslapis
12 Olimpo dievų 3 puslapis
12 Olimpo dievų 4 puslapis
12 Olimpo dievų 5 puslapis
12 Olimpo dievų 6 puslapis
12 Olimpo dievų 7 puslapis
12 Olimpo dievų 8 puslapis
12 Olimpo dievų 9 puslapis
12 Olimpo dievų 10 puslapis
12 Olimpo dievų 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pratarmė
Graikų mitologija yra dažniausiai skirstoma į archajinę ir klasikinę. Pastarasis laikotarpis laikomas Olimpo dievų, grožio ir harmonijos pergalė prieš chaosą. Graikų dievai gyveno erdvėje tarp dangaus ir žemės, tačiau rinkdavosi ant Olimpo kalno. Pagal tai jie vadinami Olimpo dievais. Visa Olimpo dievų visuma vadinasi Panteonas. Jam priklauso dvyliką dievų, tai – Dzeusas, Hera, Atėnė, Apolonas, Artemidė, Afroditė, Arėjas, Poseidonas, Demetra, Hefaistas, Hermis ir Hestija. Olimpo mitologijoje vyrauja indoeuropietiškas pradas. Kiekvienas Olimpo dievas turėjo savo funkcijas, tačiau vyriausias dievas buvo Dzeusas.
Dzeusas
Dzeusas – vyriausias dievas, apsiėmęs globoti ir tvarkyti dangų. Taip pat jis dievų ir žmonių dievas. Dzeusas - graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „šviesus dangus“ Vyriausias dievas turėjo brolių ir seserų bei žmonas. Romėnų mituose Dzeusas atitininka Jupiterį.
Mitai susiję su Dzeusu
Dzeuso kova prieš Kroną
Jo tėvas Kronas bijodamas, kad jo vaikai gali pasielgti taip kaip jis pasielgė su savo tėvu1, liepė savo žmonai Rėjai atnėšt naujagimius ir jis juos prarydavo. Krono žmona Rėja bijodama, kad neteks ir paskutinio vaiko pabėgo i Kretos salą ir ten pagimdė Dzeusą. Praėjus daugeliui metų Dzeusas sukilo prieš savo tėvą Kroną ir privertė atryti savo brolius ir seseris2. Šitaip prasidėjo kova su Kronu ir titanais dėl pasaulio valdžios. Kova buvo sunki Olimpo dievams, tačiau Dzeusas į pagalbą pasikvietė kiklopus, jie nukalė griaustinius, kuriuos Dzeusas savidė į titanus. Karas truko apie dešimt metų, bet nei viena nei kita puse nelaimėjo. Tada Dzeusas pasiryžo išleisti iš žemės gelmių siaubūnus, jie mėtė kalnų viršūnes į titanus, kurie artinosi prie Olimpo. Galiausiai tittanai neišlaikė ir buvo nugalėti.
Kova su Tifoėju
Tačiau kova taip ir nesibaigė. Žemė – Gaja užsirūtstino ant Dzeuso, kad jis niekingai nubaudė jos vaikus titanus. Todėl ji susituokė su Tartaru ir pagimdė baisią, šimtagalvę, žmogaus liemeniu pabaisą Tifoėją3.jis staugdavo šiurpiai, staugimas primindavo tukstančio šūnų lojimą ir liūtų riaumojimą. Žemė drebėjo nuo Tifoėjo žingsnių, tačiau bebaimis Dzeusas nepabūgo ir puolė tą pabaisą....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2353 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2353 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 11 psl., (2353 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt