Dar prieš gerą pusmetį, sužinoję apie naujo telefono modelio pasirodymą, puldavome žiūrėti ar jame įdiegta WAP (Wireless Application Protocol) funkcija. Dabar šią funkciją turi beveik kiekvienas naujas mobilaus telefono modelis. Pagal prigimtį WAP ir jam pritaikytų puslapių kūrimo kalba WML yra labai panašūs į pasauliniame voratinklyje įsigalėjusią HTTP ir HTML kombinaciją. Vienas didžiausių skirtumų yra tas, kad WAP pritaikytas siaurą ryšio kanalą, mažai atmintinės ir nedidelę vaizduojamąją galią turintiems įrenginiams – mobiliesiems telefonams, kišeniniams kompiuteriams, pranešimų gavikliams ir kitiems ryšio įrenginiams. WAP technologija pasaulyje tampa vis populiaresnė.
Taigi WAP – tai specialus duomenų perdavimo protokolas jungiantis mobiliojo ryšio ir Interneto technologijas. WAP protokolas Interneto serveriuose esančią informaciją išverčia į mobilioms ryšio priemonėms suprantamą formatą. Be abejo, naršyti galima tik WAP puslapiuose ir tik telefonu turinčiu ne žemesnę kaip WAP 1.1 naršyklės versiją. WAP paslauga skiriasi nuo Interneto naršymo kompiuteriu, nes mobiliojo telefono ekranas leidžia pateikti tik paprastus, juodai baltus paveiksliukus bei tekstą. Šiuo metu Lietuvoje atsiranda vis daugiau WAP puslapių su įvairia informacija: naujienomis, orų prognoze, gidais turistams, kino teatrų repertuarais, WAP žaidimais ir pan. Norint neatsilikti nuo informacijos pulso, WAP reikia susidomėti jau dabar.
1. WAP raida
1997 metų birželį Ericsson, Nokia, Motorola, ir Unwired Planet (dabar žinoma kaip Phone.com) įkuria WAP Forum, po Amerikos tinklo operatoriaus Omnipoint pasiūlymo pateikti mobilią informaciją ir rekomendavimo, kad susiburtų skirtingi prekiautojai drauge ir nustatytų apibrėžtą visiems bendrą standartą.
Tai susilaukė keleto atsakymų iš skirtingų tiekėjų naudojančių nuosavą techniką perduodančią informaciją, kaip Smart Messaging iš Nokia‘jos ir HDML iš Phone.com. Nuo tada prie WAP Forum‘o prisijungė daugiau nei 350 kompanijų.
Šis forumas išplėtojo stulbinantį pasaulinį standartą, skirtą belaidžiams duomenims ir telefonijos paslaugoms skaitmeniniams telefonams ir kitiems belaidžiams terminalams vadinamą, Wireless Application Protocol ( WAP). Taip pat sukurta – bevieliam tinklui skirta tekstų kūrimo kalba WML (Wireless Markup Language), tapusi WAP specifikacijų šerdimi.1998 metų balandį šis tikslas buvo pasiektas...
Šį darbą sudaro 3129 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!