Archyvinių dokumentų, liudijančių Vydūno ( tikroji pavardė- Vilhelmas Storosta ) gimimo faktą, datą, vietą, nėra išlikusių. Visose biografijose ir autobiografijose sakoma, kad Vilhelmas Storosta gimė 1968 metais kovo 22 dieną Šilutės apskrities Jonaičių kaime. Metai nežinau 1883 metais baigė Naujakiemio pradinę mokyklą. 1883-1885 metais mokėsi Pilkalnio preparandijoje, 1885-1888 metais – Ragainės mokytojų seminarijoje, ten įgijo liaudies mokytojo cenzą.
Tačiau šiuo keliu nėjo .Jau 44 metų išėjo į pensiją.Iki pensijos Vydūnas labai daug nuveikė kultūriniame gyvenime.Sorosta organizavo sąjūdį,kuris rašė peticijas įvairioms valstybėms. Peticijose buvo skundžiamasi dėl Lietuvos mokyklų padėties. Mokyklose buvo ignoruojami tautiniai interesai . 1894 m. Vydūnas įsitraukė į kultūrinę veiklą,tada jis pasirašinėdamas J.Stroluko, Svirplio, Strazdelio, M.Keliauninko, A.Aldo pseudonimimais, lietuviškoje spaudoje (,,Naujoje lietuviškoje ceitungoje’’,jos priede ,,Namų prietelis’’, E Jagomasto ,,Aušroje’’) ėmė skelbti publicistinius rašinius, eilėraščius, aforizmus, pasakas. Po susitikimo su teosofais 1900m. Leipcige, pats įsteigė teosofų draugijos skyrių Tilžėje 1902 m. rugsėjo 7d. Filosofiniuose ir istoriniuose Vydūno traktuose eklektiškai susipina įvairių Vakarų Europos teosofų, neoplatonistų idėjos su senovės indų religiniais teiginiais apie žmogaus nemirtingumą. Rašytojo dramose vyrauja patriotinė, moralinė problematika.Vydūnas yra parašęs apie 30 scenos kūrinių – dramų, misterijų, tragedijų, komedijų, dramatizuotų pasakų. Reikšmingiausi jų – draminė trilogija ,,Amžina ugnis “(1902-1909), misteriją ,,Prabočių šešėliai”(1908), tragedija ,,Pasaulio gaisras”(1922-1928).
Susirūpinimas etinių tautos vertybių išsaugojimu atsispindi ir misterijoje ,,Prabočių šešėliai”.Trys kūrinio dalys apima tris pagrindinius tautos dvasios egzistavimo etapus –praeitį, dabartį ir ateitį.
Vydūnas gyveno ir kūrė Rytų Prūsijoje – Mažojoje Lietuvoje, kurios gyventojams – lietuviams – teko nepavydėtinas likimas. Vydūno veikla prasidėjo 19-ojo a. pabaigoje ir tęsėsi iki 20-ojo a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigos. Prieš 700 m. prasidėjusi vokiečių ekspansija Vydūno laikais iš esmės jau buvo pasiekusi savo tikslą - galutinai baigė nutautinti vietinius gyventojus. Vydūnas matė tą procesą ir buvo bejėgis jį sustabdyti. Netgi gimtoji kalba daugeliui lietuvių tampa ne pasididžiavimo dalyku, o tiesiog nebenaudinga “atgyvena”.Vydūnas ima ieškoti atsparos tokiam žmonių santykių “sumaterialėjimui”, jų susvetimėjimui...
Šį darbą sudaro 1043 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!