Ekonimika – mokslas apie individų elgesį rinkoje dėsningumus ir optimalius ribotų išteklių naudojimo būdus leidžiančius geriausiai tenkinti vartotojų poreikius.
Tarptautinį darbo pasidalijimą atitinka geografinis darbo pasidalinimas, šakinę ūkio struktūrą – teritorinė ūkio struktūra.
Vienas svarbiausių aspektų jungiančių ekonomiką su aplinka – racionalus ekonominių objektų išdėstymas. Ryšys tarp ekonomikos ir geografijos yra tai, kad visi pagrindiniai ekonominiai geografiniai ir socialiniai geografiniai procesai ir santykiai, jų dėsningumai priklauso ekonominių dėsningumų veikimui.
Sociologija – mokslas tiriantis visuomenės raidos dėsnius, socialinių institucijų funkcionavimą ir socialinių grupių santykius. Kadangi pagrindinis žmonių stimulas – materialinės gyvenimo sąlygos, todėl sociologija yra labai tampriai susijusi su ekonomika.
Šios dvi šakos skiriasi tyrimo objektu:
• Ekonomika tiria gamybinius santykius tam tikroje visuomenės gamybos ir mainų sferoje.
• Sociologija tiria žmogaus sąlygas įvairiais aspektais.
Sociologijoje ir gyventojų geografijoje svarbus žmogus.
Visuomeninė geografija – kompleksas mokslinių disciplinų, tiriantis visuomeninės gamybos ir gyventojų teritorinio pasiskirstymo dėsningumus. Socialinės ir ekonominės geografijos tyrimo objektas – teritorija su jos ūkio struktūra ir visuomenės organizavimo formomis.
Teritorinės sistemos nagrinėjamos:
• Makro (pasauliniu lygiu)
• Mezo (regioniniu lygiu)
• Mikro (lokaliniu lygiu)
Analizuojant socialines-ekonomines sistemas yra naudojami įvairūs tyrimo metodai:
• Kartografinis
• Statistinis
• Palyginamasis
• Stebėjimų metodas
• Sisteminės analizės
Kiekvienas tyrimo metodas turi teorinį pagrinda-remiasi objektyviais dėsningumais.
Mokslininkai prisidėję prie visuomeninės geografijos.
1. Visuomeninės geografijos kai kurie elementai jau yra pažymėti antikos epochoje, senuose vergvaldiškuose valstybėse. Jau tuo laikotarpiu prasideda visuomenės teritorinis darbo pasidalijimas. Vienas įžymiausių graikų geografų Strabonas (Ia. Pr. Kr.) savo veikale „Geografija“ atkreipia dėmesį į žemių įsisavinimą, apibudina charakteringus ūkio bruožus ir prekybą.
2. Viduramžiais geografijos idėjos buvo sumažėjusios. Atsiranda komercinė geografija. Vienas įžymiausių veikalų italo Pegolati 1333m. „Prekybos komercijos praktika“ kuriame buvo aprašomi prekybos karavanų kelias į Kiniją nuo Azavo jūros.
3. XV-XVIa. Visuomeninę geografiją stimuliavo didieji geografiniai atradimai. 1571m. Nyderlandų mokslininkas Gvicardini išleidžia veikalą „Nyderlandų aprašymas“, aprašo su charakteringais ūkio bruožais.
4. 1650m. Benhardas Varemis išleidžia knygą „Bendroji geografija“. Jis aprašo gyventojus, jų gyvenimo būdą, pajamas, išlaidas ir verslą.
5. XVIIIa. buvo didelis indėlis...
Šį darbą sudaro 1967 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!