Referatai

Vergų darbas Senovės Rytuose

9.6   (2 atsiliepimai)
Vergų darbas Senovės Rytuose 1 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 2 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 3 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 4 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 5 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 6 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 7 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 8 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 9 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 10 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 11 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 12 puslapis
Vergų darbas Senovės Rytuose 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

IV – I tūkstantmetyje pr.m.e. Šiaurės Rytų Afrikos, Priešakinės (Vakarų), Pietų ir Rytų Azijos teritorijoje atsiradusias ir viena kitą keitusias valstybes istorinėje literatūroje įprasta vadinti Rytų valstybėmis. Tai sąlyginis pavadinimas, jis kilęs senovės Romos viešpatavimo laikotarpiu, kai daugelį tų šalių buvo užkariavusi Roma; jos atžvilgiu šios šalys plytėjo Rytuose. Senovės Rytų istorija – klasinės visuomenės istorijos pirmasis puslapis, čia aiškinamas svarbus žmonijos raidos etapas – perėjimas iš ikiklasinės visuomenės į klasinę. Klasinės visuomenės atsirado žemdirbių tautelėse Nilo, Tigro ir Eufrato slėniuose IV tūkstantmečio pr.m.e pabaigoje, Indo slėnyje – III tūkstantmetyje pr.m.e., Chvanchės slėnyje II tūkstantmetyje pr.m.e. Senovės Rytų šalių (Egipto, Tarpupio, Indijos, Kinijos), kurių teritorijos sudarė stambių vandeningų upių slėnį, gamtinės sąlygos spartino bendrą gamybinių jėgų raidą, lėmusią socialinius ekonominius poslinkius ir galų gale susikuriančių valstybių formą bei jų kultūrą.
Bendruomenės pagrindas buvo ne gimininiai ryšiai, o bendruomenės narių bendras naudojimasis irigaciniais įrengimais. Kadangi reikėjo rūpintis drėkinimo įrenginių statyba ir priežiūra, kaimo bendruomenė buvo pastovi, o tai buvo privatinės žemės nuosavybės ir vergovės menko išsivystymo priežastis.
Egiptas buvo apgyvendintas dar prieš senojo akmens amžiaus (Paleolito) laikus. Afrikos klimatas tuo metu buvo ne toks karštas ir sausas. Egiptiečių tautą sudarė afrikiečiai ir azijiečiai žemdirbiai, atsikėlę čia apie 5200 m.pr.Kr. Senovės egiptiečiai buvo vieninga tauta, kalbėjusi viena kalba.
Nykstant augmenijai, Šiaurės Afrikos gyventojai turėjo telktis oazėse ir laikui bėgant leistis į upių slėnius. Klajoklių ir medžiotojų gentys tapo sėsliais žemdirbiais ir gyvulių augintojais. Imamas dirbti Nilo slėnis, esama pirmųjų pastangų panaudoti dirbtinį drėkinimą. Nemažų laimėjimų pasiekia amatininkystė (labai meniška, puošta piešiniais keramika, puikūs akmeniniai indai, fajanso išradimas). Visi šie faktai rodo gamybinių jėgų stiprėjimą, o dėl to susidarė sąlygos pirmykštei bendruomeninei santvarkai irti ir virsti ankstyvąją vergovine visuomene.
Silpstant gimininiams santykiams Egipte susiklostė kaimyninė bendruomenė. Tuo metu prasidėjo turtinė diferenciacija.
Taip pat vergovės raidą spartino ir sudėtingų dirbtinių drėkinimo įrenginių – tvenkinių, kanalų, šliuzų, užtvankų statyba.
Vergai Egipte...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3331 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3331 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 13 psl., (3331 ž.)
  • Word failas 82 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt