◦ Iš keturių uolinių planetų Marsas yra labiausiai nutolęs nuo Saulės. Jis pavadintas romėnų karo dievo vardu, bet dėl savo rudai raudonos spalvos dar vadinamas Raudonąja planeta. Jo paviršiuje yra įvairiausių darinių – ir gilių kanjonų, ir aukščiausių Saulės sistemos ugnikalnių. Nors šiuo metu Marse yra sausa, daugybė faktų rodo, kad jo paviršiumi kadaise tekėjo skystas vanduo.
• Marsas skrieja elipsine orbita. Artimiausiame Saulės orbitos taške (perihelyje) jis gauna 45% daugiau Saulės spinduliuotės nei tolimiausiame (afelyje), dėl to paviršiaus temperatūra ašigaliuose kinta nuo -125°C žiemą, iki 25°C vasarą. Marso sukimosi ašis pasvirusi į orbitos plokštumą 25,2° kampu. Taigi jame, kaip ir Žemėje, keičiasi metų laikai, perskriedamas orbita jis atsuka Saulei tai šiaurės tai pietų ašigalį. Per ilgą Marso istoriją jo ašies posvyris dėl įvairių priežasčių (pvz., Jupiterio gravitacijos) gerokai kito. Tai sukeldavo klimato pokyčius; kai Marsas smarkiai pasvirdavo ir atkreipdavo ašigalius labiau į Saulę, vandens ledas imdavo kauptis vėsesnėse žemesnėse platumose, o kai poskyris sumažėdavo – ašigalių srityse.
• Marsas yra nedidelė, maždaug pusės Žemės dydžio planeta, esanti toliau nuo Saulės, negu Žemė. Tai reiškia, kad jis atvėso greičiau nei mūsų planeta, ir kadaise buvęs skystas geležies branduolys dabar yra sukietėjęs. Palyginti su kitomis uolinėmis planetomis, Marsas yra mažo tankio. Vadinasi, jo branduolyje gali būti ir lengvesnių medžiagų, tokių kaip siera (geležies sulfido pavidalu). Mažą branduolį supa stora silikatinių uolienų mantija. Praeityje ji buvo vulkaninio aktyvumo šaltinis, bet šiuo metu rami. Iš Mars Global Surveyor surinktų duomenų paaiškėjo, kad uolinė pluta pietų pusrutulyje yra apie 80km, šiaurės pusrutulyje – vos 35km storio. Kadangi Marso paviršiuje nėra skysto vandens, viso Marso paviršiaus plotas lygus Žemės sausumos plotui.
• Tūris: 0,15 Žemės tūrio
• Palydovų skaičius: 2
• Stebėjimai: Marsas, kurio vidutinis ryškis -2,0, matomas plika akimi. Jis yra ryškiausias, kai labiausiai priartėja prie Žemės. Taip būna apytiksliai kartą per du metus.
• Apsisukimo apie ašį periodas: 24,63...
Šį darbą sudaro 4140 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!