Referatai

Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas

10   (1 atsiliepimai)
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 1 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 2 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 3 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 4 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 5 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 6 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 7 puslapis
Valkatavimo socialinės priežastys ir pasekmės referatas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kai kurios socialinės grupės yra visuomenės nepriimamos, ignoruojamos, atstumiamos ir užmirštamos. Tokioms visuomenės grupėms priskiriami valkatos, žmonės, gyvenantys iš atsitiktinio uždarbio, “nerandantys vietos pasaulyje”, įvairaus plauko nusikaltėliai, elgetos. Sociologų manymu, tokios būsenos kaip nusikaltimas, savižudybė, skurdas, pamišimas, prostitucija ir panašios laikomos patologinėmis. Visuomenės grupės, kurios atspindi šias būsenas, paprastai vadinamos marginalinėmis. Kai kurie istorikai ar sociologai vartoja sąvoką “paribio žmonės”, “atstumtieji”, “pavojingos klasės”. Iš esmės jos reiškia tą patį – žmones, kurių gyvenimo būdas, užsiėmimas nerado vietos visuomenės hierarchijoje. Ši antivisuomenė turi savo sąmonę, savitas komunikacijas ir organizacijos formas, savo vaidmenis ir papročius.
Skurdui, elgetoms, valkatavimui ir vargšų globai yra skirta gana daug istoriografinės literatūros. Daugelyje šaltinių yra nagrinėjama politika skurdo atžvilgiu. . XX a. Septintajame – aštuntajame dešimtmetyje akylesnio tyrinėtojų žvilgsnio sulaukė vargšai, elgetos, jų požiūris į pasaulį, jų gyvenimo būdas. Istorikai pradėjo naudoti naujus šaltinius, anksčiau nesulaukusius dėmesio, tokius kaip, pavyzdžiui skurstančiųjų pagalbos prašymai. Be to senieji šaltiniai buvo naujai interpretuojami. Pastarųjų dešimtmečių tyrinėjimuose vis daugiau dėmesio skiriama skurdo, elgetavimo ir nusikaltimų problematikai. Daugelyje darbų, skirtų valkatų tematikai, tenkintasi antivalkatiškų įstatymų bei represijų analize. Antivalkatiškų įstatymų analizė atskleidžia valdžios ir visuomenės požiūrį į šią visuomenės grupę, nusako jos vietą socialinėje visuomenės struktūroje. Naudojantis grožine ir moksline literatūra, pradėta analizuoti valkatų, kaip visuomenės grupės, struktūra, motyvacija, ryšys su nusikaltimais.
Valkatavimas XIX a. Lietuvoje
Valkatos tapatinami su elgetomis. Visuomenė į elgetas žiūrėjo įvairiai. Jie suvokiami kaip atskira visuomenės grupė: nors prilyginama nusikaltėliams, valkatoms, bet tuo pat metu labiausiai toleruojama, stengiamasi ją integruoti į visuomenę.
Valkata, paprastai laikomas nesėslus benamis, neturintis pastovaus pragyvenimo šaltinio žmogus. Buvimas valkata asocijavosi su laisvu žmogumi. Svarbiausias laisvės požymis baudžiavos laikais buvo galėjimas apleisti poną arba jo neturėti. Tradicinėje visuomenėje valkata buvo socialiai nepriklausomas, tai yra neturintis šeimininko, asmuo. Istoriniuose teisiniuose šaltiniuose valkatos traktuojami kaip nusikaltėliai, prieš kuriuos imamasi represinių priemonių. Taigi valkata laikomas žmogus, kurio priklausomybė neaiški, - socialiai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2214 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
8 psl., (2214 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos referatas
  • 8 psl., (2214 ž.)
  • Word failas 31 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt