Jų meilė tyra, tikra, juos jungia muzika, tauri, platoniška, garsiai neišsakyta, sielų ryšys.
Rapolas labai myli Severiutę, jų meilė kūniška, nėra sielų ryšio.
Severiutė myli Mykoliuką, jie daro viens kitą laimingais (vien tik būdami šalia), jų meilė tik formavosi. – „dvasių svyravimas“. Severiutė jaučias išdavus Mykoliuką, nes teka už Geišės, bet myli Mykoliuką.
Severiutė ir Rapolas – Rapolas imasi iniciatyvos, flirtuoja su Severiute ir jai tai patinka, jų meilė kūniška, bet nėra sielų ryšio, ji myli Rapolą.
„Mykoliukas jai nesipiršo nei mėgino: kurgi jam ir pirštis, kad pirkioje nėra vietos; kurgi dėtų savo žmonelę ir pasipiršęs? Ne, jis ne rungėjas kitų.“
4. Kodėl Severiutė teka už Rapolo?
Nes jis tijūnas, pažino jo glamones, lyg peržengė ribą. Mykoliukas jai nesiperša, nerodo net iniciatyvos, bet ji supranta kodėl.
5. Piršlybų momentas.
Tėvai iš pradžių išsigando, kaip apie nelaimę išgirdę (neteks darbininkės ir kraitis). Tėvą atvėsino degtinė. Motinai fiziškai sopėjo širdį, jai neramu, nes Rapolas teturi tiek kiek ant savęs, o visa kita – dvaro. Bijo, kad jos dukra išeis ubagais su vaikais, kai dvaras nebeduos nieko. Mama negali nuraminti Severiutės, ištarti raminančių žodžių, verkia. Tijūnas atvažiavo be piršlių, dėl savo pareigų ir amžiaus.
6. Mykoliuko reakcija į žinią apie Severiutės būsimas tuoktuves.
Nualpo. Mykoliukas nieko nepasakė, kai išgirdo apie vestuves. Mykoliukui skaudėjo širdį, bet jis viską laikė savo viduje. Jis nebegali net groti, pamažu miršta, nebeliko jo gyvenime džiaugsmo, sulyso dar labiau (negalėjo valgyti).
„...ne jo pajėgoms išvaduoti Severiutė iš tos nelaimės, nes nebuvo ko kita duoti, kas vadintųsi – laimė.“
„Jo viduje širdies sopė, sielos nelaimės apauga kaip gumbas; pasidaro dalis jo sielos, padaro jį kitokį, o pašalietis nė spėti neatspėja, jog to iš pradžių nebūta, su tuo neapsigimta, - tai sudaryta.“
„...ir Mykoliukas pamažu mirė, tos srovės troškinamas.“
„tuščia tuščia kaip jo širdyje.“
7. Paskutinio Severiutės ir Mykoliuko susitikimo prieš vestuves reikšmė.
Jie labai myli vienas kitą, į bučinius sudeda visą save.
„Ir ėmė jį kaip pablūdusi...
Šį darbą sudaro 886 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!