Pamėgdžiojimas yra svarbiausias veiksnys, formuojantis žmogaus balsą, jo naudojimo būdą, tembrą jau kūdikystėje. Vaikystėje įgyti įgūdžiai giliai įsišaknija ir juos nelengva pakeisti naujais, kad ir geresniais įgūdžiais. Dėl to vėliau balsą lavinti kartais būna labai sunku.
Žmogus savo klausa jau pačioje gyvenimo pradžioje nesąmoningai kartoja vienokį ar kitokį balso skambesį. Dėl to didžiausią reikšmę turi tai, ką vaikas pamėgdžioja. Jei vaiko tėvai, artimieji, auklės kalba gergždančiu, kimiu, spiegiančiu ar šiurkščiu balsu, nereikia stebėtis, kad ir vaiko balsas dažosi atitinkama spalva. Artimųjų įtaka galima paaiškinti ir tai, jog labai nesunku atskirti, pavyzdžiui, kalbančio svetima kalba lietuvio akcentą ar net aukštaitišką balso tembrą nuo suvalkietiško. Tai ryškūs aplinkos poveikio pavyzdžiai.
Vaiko kalbai vystytis trukdo įvairiausi žodžių iškraipymai arba visokiausi buityje prigijusių žodžių pakaitalai, kuriuos noriai ir mėgaudamasi vartoja nereta motina, bendraudama su kūdikiu. Netiesa, kad juos geriau supranta. Netgi malonybinius ir mažybinius žodžius vaikui įsisavinti ir išmokti tarti yra sunkiau, negu pagrindines žodžių formas, nes pastarosios būna trumpesnės ir fonetiškai lengvesnės.
Vaiko balso formavimuisi didelę reikšmę turi gražių, maloniai skambančių balsų aplinka ne tik namuose, bet ir darželiuose bei mokyklose. Bendraudami su vaikais, žmonės, kurie turi balso ir kalbos defektų, gadina jų balsus. Pamėgdžiojimas labai svarbus, vystantis vaiko balsui. Norint, kad vaiko balsas būtų gražus ir toliau vis gražėtų, reikia kad motinos ir artimųjų balsai būtų švelnūs, maloniai skambėtų. Kalbant su vaiku, reikia vengti įmantrių, iškraipytų žodžių.
Vaiko balso sveikatai, tuo pačiu ir jo skambėjimui turi reikšmės ir tai, kaip pats vaikas savo balsą vartoja. Nevertėtų abejingai žiūrėti į vaikų piktnaudžiavimus balsu.
Jau lopšyje vaikas, smarkiai rėkdamas, gali apgadinti savo balsą. Nors yra nuomonių, teigiančių, kad kūdikiui sveika rėkti. Tačiau jeigu kūdikis rėkia iki užkimimo, reikia imtis priemonių jam nuraminti, nes užkimus naudoti balsą kenksminga. Žiūrint iš balso apsaugos pozicijų, neužkimusiam kūdikiui „ patreniruoti“ balsą naudinga. Bet, kaip minėta, ilgas ir dažnai besikartojantis riksmas gali pakenkti balsui.
Reikia...
Šį darbą sudaro 1697 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!