Bulvės Lietuvoje yra vienas iš plačiausiai vartojamų maisto produktų, pašaras ir žaliava pramonei. Jos ir techniniai augalai mūsų krašto pasėlių struktūroje yra vieni iš svarbiausių , o ypač ekonominiu požiūriu. Bulvės – savaip reiklūs auginimo sąlygoms augalai, tad svarbu, kad jų pasėliai būtų išdėstyti pačiuose tinkamiausiuose dirvožemiuose bei rajonuose.
Nemažas bulvių privalumas yra tai, kad lengvose ir nederlingose dirvose bulvės duoda daugiau pašarinių vienetų negu kiti augalai. Tai vienas populiariausių augalų – užima antrą vietą po grūdinių.
Bulvių poreikis, skaičiuojant vienam gyventojui, yra 400 g per parą arba 146 kg per metus.
Darbo tikslas – ištirti, išanalizuoti Utenos apskrities visų ūkių bulvių pasėlius, derlių ir derlingumą, įtvirtinti statistikos teorijos, prognozavimo pagrindų ir žemės ūkio statistikos teorines žinias ir taikyti jas nagrinėjant praktinius klausimus.
Uždaviniai:
1. Surinkti literatūrą ir statistinę informaciją nagrinėjamu klausimu, ją susisteminti, išanalizuoti ir padaryti išvadas.
2. Išnagrinėti visų ūkių bulvių statistinės apskaitos tvarką.
3. Išanalizuoti 2002 - 2006 metų Utenos apskrities visų ūkių bulvių pasėlius, derlių ir derlingumą.
4. Apskaičiuoti analizuotų rodiklių perspektyvas remiantis 2002 - 2006 metų duomenimis.
Tyrimo objektas – Utenos apskrities: Anykščių rajono sav., Ignalinos rajono sav., Molėtų rajono sav., Utenos rajono sav., Zarasų rajono sav. visi ūkiai, iš jų: ūkininkų ir šeimos ūkiai, žemės ūkio bendrovės ir įmonės.
Tiriamas dalykas – visų ūkių, žemės ūkio bendrovių ir įmonių, ūkininkų ir šeimos ūkių bulvių pasėliai, derlius ir derlingumas.
Tiriamas laikotarpis – 2002 - 2006 metai.
Tyrimo metodai ir būdai:
1. Statistinis grupavimas.
2. Apibendrinančių rodiklių sudarymas.
3. Statistinių lentelių sudarymas.
4. Statistinių grafikų braižymas.
5. Indeksų metodas.
1. STATISTINIAI DUOMENŲ APIE BULVES ŠALTINIAI IR
ANALIZĖS METODAI BEI BŪDAI
1.1. Statistiniai duomenų apie bulves šaltiniai
Žemės ūkio subjektai nustatytos apimties statistinius duomenis pateikia statistinėse ataskaitose. Jas rengia Statistikos departamentas, Žemės ūkio ministerija bei kitos valstybės institucijos, atsižvelgdamos į nacionalinius statistinės informacijos poreikius ir tarptautinius susitarimus. Ataskaitose nurodomas duomenų rinkimą reglamentuojantys dokumentai, duomenų rinkimo tikslas, pateikimo terminai ir pan. [1]
Visuotinių žemės ūkio surašymų metu yra surenkami duomenys...
Šį darbą sudaro 8639 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!