Televizija ir radiolokacija
Kas yra televizija?
Televizija – tai judamų ir nejudamų objektų atvaizdų perdavimas per atstumą laidais ar radijo bangomis.
Televizinis ryšys – vaizdo signalus kuria televizijos kamera. Joje optinis daikto atvaizdas paverčiamas elektriniu signalu. Daikto atvaizdas suprojektuojamas į elektroninio vamzdžio (ikonoskopo) ekraną, sudarytą iš šviesai jautrių elementų. Įvairiai apšviesti, jie įgyja skirtingą krūvį. Elektroninis spindulys per vieną sekundę 25 kartus nuosekliai apibėga visus nevienodą elektros krūvį įgijusius ekrano taškus. Skirtingas krūvis lemia skirtingus elektrinius impulsus – vaizdo signalus.
Garso dažniu kintančius elektrinius virpesius sukuria mikrofonas. Televizijos siųstuve aukštojo dažnio (nešančiojo dažnio) virpesiai moduliuojami trejopais signalais: vaizdo, garso ir valdymo. Spalvotoje televizijoje naudojamos trys pagrindinės spalvos, kurioms yra jautri akių tinklainė: raudona, žalia ir mėlyna.
Sumaišius pagrindines spalvas galima gauti visą regimųjų spalvų gamą.
Visuose spalvotosios televizijos sistemose suderinamumas pasiekiamas kartu su spalva siunčiant skaisčio signalą.
3D Televizija
3D technologijai išgauti yra naudojamos dvi filmavimo kameros, kurios tą patį vaizdą įrašo skirtingu kampu. Taip nufilmuoti kadrai ekrane matomi sudvejinti.
3D technologijos yra dvi rūšys: pasyvioji (passive) ir aktyvioji (active).
Pasyvioji 3D naudoja ekraną su poliarizuotu filtru, į kurį žiūrima su plastmasiniais akiniais.
Vaizdas abejoms akims rodomas iškart, o skirtingi akinių stiklai skaido vaizdą kiekvienai akiai atskirai. Aktyviąjai 3D technologijai reikalingi specialūs akiniai, kurie televizoriaus siunčiamą signalą priima infraraudonųjų spindulių pagalba. Šie akiniai tą patį vaizdą rodo pradžioje tik vienai akiai, paskui tik kitai.
Analoginė televizija
Analoginė televizija, apibrėžia koduotų televizijos signalų (analoginio garso ir vaizdo) transliavimą, t. y. vaizdo signalai tiesiogiai moduliuoja nešantįjį signalą, kuris atitinka transliavimo dažnį. Perduodamą informaciją (ryškumą, spalvas ir garsą) reprezentuoja spartūs signalo amplitudės, dažnio ar fazės kitimai.
2012 m. spalio 29 d. Lietuva atsisakė analoginės televizijos, buvo išjungti jos siųstuvai ir šalies TV eteryje liko tik skaitmeniniai signalai.
Skaitmeninė televizija
Skaitmeninė televizija – televizija, kurioje vaizdas ir garsas perduodami skaitmeniniu pavidalu. Ji veikia panašiai kaip kompiuteris, kuriame visa informacija yra užkoduota dviejų skaičių – nulio ir vieneto seka.
Šį darbą sudaro 588 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!