Kas yra formatavimas? Atsiverskite bet kurią šiais laikais išleistą knygą, laikraštį arba reklaminį prospektą. Pamatysite, jog pagrindinis tekstas surinktas vienu šriftu, antraštės - kitu, kai kurie žodžiai išskirti kursyvu, pastraipų eilutės išlygintos pagal kairįjį ir dešinįjį pastraipos kraštus ir t.t. Ruošdami atskiras teksto sritis pagal tam tikras taisykles mes formatuojame dokumento tekstą. Neformatuoto teksto nebūna, kaip nebūna žmogaus be ūgio. Renkant tekstą redaktorius automatiškai naudoja nustatytus (pagal nutylėjimą arba vartotojo) pastraipų ir simbolių formatų parametrus.
Teksto formatavimas – lapo, pastraipos, eilutės, simbolio apiforminimo procesas.
Vienas smulkiausių teksto elementų, su kuriuo leidžia dirbti MS Word sistema, yra simbolis, neskaitant tų dalelių, iš kurių sudarytas pats simbolis. Simboliai yra jungiami į žodžius arba formules, kurie savo ruožtu yra jungiami į sakinius, eilutes ir pastraipas. Pastraipos sudaro puslapius, kurie jungiami i vieną bendrą struktūrą.
• Formatavimas stilių pagalba.
Kai formatuojamų simbolių seka sutampa su pastraipa, abi formatavimo operacijos tampa vienareikšmės.
Įvestos teksto srities simbolių formatas pakeičiamas, jei prieš formatavimą ši sritis buvo pažymėta. Priešingu atveju, t.y. nepažymėjus formatuojamos srities simbolių, nauju formatu bus rašoma nuo tos vietos, kur buvo įvedimo žymeklis formato keitimo momentu.
Simbolių šriftai, dydžiai ir žodžių tvarkymo komandos
Raidės, skaitmenys, skyrybos ir kiti ženklai, pavyzdžiui, graikiškos raidės, romėniški simboliai, funkcijų ženklai ir pan., yra vadinami simboliais.
Tekstas rašomas tam tikros formos raidžių, skaičių, skyrybos ženklų rinkiniu, kuris vadinamas šriftu (angl. Font).
Šrifto formatavimas– įvestų simbolių parametrų keitimas. Šrifto formatavimui yra skirta Formatting, kurią galima įjungti (jei ji dar neįjungta) pažymėjus varnelę meniu punkte View/Toolbars.
Pagrindinius simbolių apipavidalinimo bruožus – šriftą, šrifto dydį, ryškumą, pasvirumą ir pabraukimą – galima keisti, pasirenkant pele atitinkamus formatavimo juostos mygtukus:
Jei prireikia didesnių šrifto formatavimo galimybių, pasitelkiamos šriftų formatavimo priemonės naudojantis komanda Format →Font ( 1 pav.).Iškviečiami šrifto parametrų nustatymo langas, kuriame pažymimi atitinkami parametrai.
Šiame dialogo lange punktas:
• Font – keičia šrifto tipą,
Lygindami dviejų skirtingų šriftų raides, pirmiausia pastebime, kad kai kurių šriftų raidės turi tradicinį...
Šį darbą sudaro 1523 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!