"Baltaragio malūnas" - tai kūrinys apie liaudies dvasinį grožį ir išdidumą, parašyta pasinaudojant pasakų motyvais. Būdingiausias kūrinio bruožas – lyrizmas ir liaudiškas humoras.
Romane tautosakiškiausias veikėjas yra velnias. Jis gyvena Paudruvės pelkėse. “Baltaragio malūno” velnias netik nusmurgęs ir netikęs, bet ir tinginys. Šias savybes apibūdina ši citata: ‚Pinčiukas buvo toks netikęs velnias ir dar toks tinginys, kad niekam nepadarydavo nei bloga, nei gera“. Kaip bebūtų velnias turėjo ir gerų savybių: “Turėjo Pinčukas ir gerų ypatybių, iš kurių Baltaragiui labiausiai patiko, kad buvo sąžiningas, laikėsi savo žodžio ir bijojo moteriškų sijonų. Jau iš tolo pamatęs moterišką sijoną, lįsdavo po girnomis ir unkšdavo iš baimės kaip šunytis, kol Baltaragis jį nuramindavo.”. Kūrynyje velnias turėjo uodega nagus , bei ragiukus.
Lietuvių tautosakoje velnias taip pat gyvena pelkėse ir įvairiose mitologinėse vietose. Jo pagrindinės charakterio savybės visada suktumas ir blogumas. Lietuvių tautosakoje velnias taip pat vaizduojamas su nagais, uodega ir ragais.
Tiek tautosakoje, tiek romane velnias turi atgamtinių , stebuklingų galių, kurios stebindavo ir baugindavo žmones. Šias galias velnias vartodavo, norėdamas kam nors pakenkti ar ką nors apgauti. Tačiau žmonės netokie kvaili todėl velnias dažnai likdavo pats apgautas ir net pamokytas už blogus darbus.
„Baltaragio malūne“ velnias Pinčukas sudarinėjo sandėrius su malūnininku Baltaragiu. Romane senstantis malūnininkas Baltaragis, norėdamas vesti mylimą merginą, pasirašo su Paūdruvės pelkių gyventoju Pinčuku sutartį, kurioje pasižada atiduoti velniui tai, ko neturi, bet turės, kai ves.
Taigi žmonės drąsiai su nelabuoju sudarinėjo sandėrius, tačiau po įvairių sąmokslų velnias likdavo apgautas ir pamokytas : „Pagaliau Uršulė, grimzdama į liekną, kaire ranka nusitvėrė už kadugio krūmo, o dešine ištraukė iš maurų visą dumbliną Pinčuka. Norėjo dar kartą jį pačiupti, bet tas ištrūko ir lakstė aplinkui, cypdamas ir niurgzdamas,(...)“.
Romano velnias dar ir kerštingas. Tai nusakoma šiais romano žodžiais: „Taip sumetęs, pinčukas nutarė dar kartą išbandyti savo laimę ir atkeršyti Baltaragiui. Daug negalvojęs, skauda neskauda koją, tiktai pakratęs kanopą, persirengė...
Šį darbą sudaro 753 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!