Darbo užduotis. Nubrėžti dispersijos kreivę ir apskaičiuoti šviesos dispersiją bei prizmės kampinę dispersiją fiksuotam bangos ilgiui.
Šviesos mažiausio nuokrypio kampus prizmėje A (2pav.) matuojame goniometru. Jį sudaro žiūronas Ž ir kolimatorius K, kurio lęšio židinio plokštumoje yra plyšys P. Plyšį apšviečia šviesos šaltinis S. Kolimatorių perėjusi šviesa lūžta prizmėje ir po to patenka į žiūrono objektyvą. Dėl šviesos dispersijos žiūrono objektyvo židinio plokštumoje gauname spalvotus plyšio atvaizdus, kurių skaičius lygus šaltinio S spinduliuojamų skirtingo ilgio bangų skaičiui. Taip gautą linijinį spektrą stebime per žiūrono okuliarą (II žiūrono padėtis). Kai prizmės nėra, šviesa sklinda tiesiai ir per žiūroną matome balta šviesa apšviesto plyšio vaizdą (I žiūrono padėtis).
Darbo eiga. 1. Įjungiame goniometrą ir šviesos šaltinį į tinklą.
2. Išmatuojame spektro linijos mažiausio nuokrypio kampą 1.
3. Analogiškai išmatuojame šviesiai žalios, žalios, mėlynos ir...
Šį darbą sudaro 380 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!