Transformatorių dėka galime keisti kintamosios srovės įtampą beveik neprarandant energijos, kad tai padaryti nebūtų sudėtinga turime žinoti transformatoriaus parametrus bei charakteristikas. Taip pat atsižvelgti į tai, kad transformatoriai turi tam tikrą suskirstymą, kitaip tariant, yra ne viena transformatoriaus rūšis, kuri atlieka skirtingas funkcijas ir nepaisant kiekvienos rūšies savito pavadinimo, bendrai vadinama specialiaisiais transformatoriais. Šiame darbe ir aptarsiu paminėtus aspektus.
Darbo tikslas.: Susipažinti su transformatoriaus parametrais, charakteristikomis ir specialiaisiais transformatoriais.
3. Susipažinti su specialiaisiais transformatoriais.
Tai statiniai elektrotechniniai įrenginiai, skirti keisti kintamosios srovės energijos parametrus (paaukštinti ar pažeminti įtampą, sustiprinti ar susilpninti elektros srovę). Transformatoriaus veikimas pagrįstas elektromagnetinės indukcijos reiškiniu – abipuse indukcija tarp apvijų.
2) Matavimo transformatorius,
3) Suvirinimo transformatorius,
4) Bandymų transformatorius,
5) Fazių skaičiaus keitimo transformatorius,
6) Lygintuvų transformatorius,
7) Elektros krosnių transformatorius ir pan.
1pav. Transformatorius
Didžiausią transformatorių grupę sudaro jėgos transformatoriai, kurie perduoda šaltinio elektros energiją imtuvams, pakeisdami kintamosios įtampos didumą. Pramonėje ir energetikoje dažniausiai naudojami galingi jėgos transformatoriai – šimtų ar tūkstančių kilovoltamperų galios. Įvairiose technikos srityse (automatikoje, radioelektronikoje) , medicinoje ar buityje naudojamų jėgos transformatorių galia gali būti ir nedidelė – tik keli voltamperai.
• Kadangi elektros generatorių gnybtų įtampa yra ne aukštesnė kaip 50kV, tai elektros perdavimo linijos pradžioje statomi aukštinamieji transformatoriai, kurie kintamosios srovės įtampą paaukština iki reikiamos vertės. Įtampa turi būti tuo aukštesnė, kuo ilgesnė elektros perdavimo linija ir kuo didesnė perduodamoji galia. Pavyzdžiui, 500MW galiai perduoti 500 km atstumu reikalinga apie 500 kV įtampa.
• Elektros energijos paskirstymo vartotojams vietose statomi žeminamieji transformatoriai, kurie pažemina įtampą iki reikiamo dydžio, pavyzdžiui iki 10 kV. Ir pagaliau elektros energijos vartojimo vietose žeminančiaisiais transformatoriais įtampa pažeminama dar kartą iki 0,4 kV ir paduodama vartotojams.
Be šio pagrindinio pritaikymo, transformatoriai naudojami įvairiuose elektros įrenginiuose (kaitinimo, suvirinimo ir t.t.), radijo, ryšių, automatikos sistemose ir t.t.
2. Transformatoriaus sandara
Transformatorius sudarytas iš šių pagrindinių dalių:
1) Magnetolaidžio,
2) Apvijų,
3) Aušinimo sistemos,
4) Kontrolės ir apsaugos įtaisų.
2 pav. Transformatoriaus sandara
3. Transformatoriaus veikimas
Transformatoriaus veikimo principas pagrįstas jo...
Šį darbą sudaro 2985 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!