XX a. paspartėjo tehnologijų raida. Naujovės padėjo keliautojams, mokslininkams, geografams pažinti, ištyrinėti daugiau įdomybių, susijusių su mūsų planeta.
• J. Gagarinas
• Ž. Kusto
• T. Hejerdalas
• Robertas Edvinas Piris.
Amerikiečių tyrinėtojas, 1909m pirmasis nukeliavęs į Šiaurės ašigalį.
• Roaldis Amundsenas.
Norvegų keliautojas, poliarinių sričių tyrinėtojas. 1911 m tapo pirmuoju žmogumi, pabuvojusiu ir Šiaurės, ir Pietų ašigaliuose, vienas pirmųjų, pradėjusių naudoti vandens lėktuvus ir dirižablius arktiniuose tyrinėjimuose.
Plačiau:
Robertas Edvinas Piris buvo Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno karininkas, surengęs keletą ekspedicijų į Arktį XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.
Pirio Žemė – Grenlandijos pusiasalis, skalaujamas Arkties vandenyno. Pirio Žemė anksčiau buvo apgyvendinta inuitų genčių, kurios gyveno tuomet, kai klimatas buvo šiltesnis nei dabar.
Amundsenas planavo keliauti į Šiaurės ašigalį, tačiau išgirdęs, kad 1909 m. jį jau pasiekė Robertas Piris, nusprendė keliauti į Pietų ašigalį. Tuo pačiu metu Pietų ašigalį bandė pasiekti ir britų keliautojas Robertas Skotas. 1910 m. Amundsenas pasiekė Antarktidą, 1911 m. spalio 20 d. pradėjo savo ekspediciją į Pietų ašigalį ir po 35 dienų gruodžio 14 d. pasiekė Pietų ašigalį aplenkdamas savo varžovą Robertą Skotą vienu mėnesiu. Amundseno pasiekimas oficialiai buvo paskelbtas 1912 m. kovo 7 d. jam atvykus į Hobartą Australijoje.
• Robertas Skotas.
Anglų jūrininkas, poliarinis keliautojas. Vadovavo dviems poliarinėms ekspedicijoms į Antarktidą, vos mėnesiu vėliau nei R. Amundsenas pasiekė Pietų ašigalį.
• Alfredas Vegeneris.
Vokiečių poliarinis tyrinėtojas, geofizikas ir meteorologas. Žinomas dėl savo meteorologijos laimėjimų ir kaip poliarinių tyrimų pradininkas, tačiau šiandien jis labiausiai prisimenamas kaip žemyno dreifo teorijos pradininkas, 1912 m.
Plačiau:
R. Skotas labiausiai pasaulyje išgarsėjo antrąja ekspedicija. 1910 m. birželio 1 d. Skotas su bendražygiais laivu Terra Nova išplaukė iš Londono. Palei Afrikos ir Australijos krantus 1911 m. sausio 4 d. pasiekė Roso salą. Iš čia ekspedicijos dalyviai ponių ir šunų kinkiniais pasileido Pietų ašigalio link. Tačiau poniai nepateisino į juos dėtų vilčių ir didelę kelio dalį keliautojai turėjo keliauti pėsčiomis. 1912 m. sausio 17 d. Roberto...
Šį darbą sudaro 1275 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!