Konspektai

Stiprintuvai

10   (1 atsiliepimai)
Stiprintuvai 1 puslapis
Stiprintuvai 2 puslapis
Stiprintuvai 3 puslapis
Stiprintuvai 4 puslapis
Stiprintuvai 5 puslapis
Stiprintuvai 6 puslapis
Stiprintuvai 7 puslapis
Stiprintuvai 8 puslapis
Stiprintuvai 9 puslapis
Stiprintuvai 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Operaciniai stiprintuvai (OS) Operacinis stiprintuvas – tai nuolatinės srovės diferencialinis stiprintuvas su labai dideliu stiprinimo koeficientu (K=105 – 106) ir nesimetriniu išėjimu (pavadinimas kilęs iš analoginių signalų matematinių operacijų (sudėties, integravimo,diferenciavimo ir t.t.) realizavimo). OS leidžia keisti įėjimo signalą diapazone artimame jo maitinimo įtampai, pvz. 15V. OS žymimas įvairiai (1 pav.) a) b) c) d) 1. pav. OS žymėjimo variantai Minuso ženklu pažymėtas įėjimas vadinamas invertuojančiu, o pliuso – neinvertuojančiu (tiesioginiu). Universalus OS yra su diferenciniu (parafaziniu) įėjimu ir išėjimu (1.c. pav). Pagrindinės idealaus OS charakteristikos: 1) Įėjimo varža begalo didelė, t.y. nereikalauja įėjimo srovės ir iin = 0 . 2) Įtampos striprinimo koeficientas (Ku) be galo didelis ir nepriklauso nuo dažnio. Todėl OS naudojami dažniausiai su neigiamu grįžtamuoju ryšiu (NGR), kada OS išėjimas stengiasi būti toks, kad įtampa įėjime būtų lygi nuliui. 3) Jei Uin = 0, tai Uiš = 0 . 4) Išėjimo varža be galo maža. 5) Idealus OS – tai tiesinis aktyvusis elementas. (2. pav) Uiš +E­m Uin -Uin +Uin Uin a) -Em b) Em – OS maitinimo įtampa 2) pav. OS su NGR ir jo perdavimo charakteristika (b) Paprastai OS sudaryti iš kelių diferencinių (simetrinių ar nesimetrinių) pakopų su paprastais ar sudėtiniais tranzistoriais. Idealių OS sukurti neįmanoma, tačiau galima priartėti prie jų. Idealizavus OS lengviau paaiškinti veikimo principą ir apskaičiuoti schemos parametrus, o paklaidos būna nedidelės. Pagrindiniai OS parametrai yra šie: • Nulio poslinkio įtampa Uo .Tai įtampa, kurią reikia perduoti į OS įėjimą, kad Uiš = 0 (ji priklauso nuo eksploatacijos trukmės, aplinkos temperatūros). • Vidutinė įėjimo srovė Iin = Iin1 + Iin2 / 2 (būna 0,0110A OS su dvipoliais tranzistoriais ir nA dalys OS su vienpoliais tranzistoriais ). • Įėjimo srovių skirtumas Iin = (Iin1 – Iin2) ( įėjimo grandinės asimetriškumas būna 1050 % ). • Įėjimo varža rdif = Uin / Iin (rdif  103 106  OS su DT ir rin  1091012  OS su LT). Kartais nurodoma sinfazinė įėjimo varža rsin t.y. įėjimo varža sinfaziniam signalui ir ji yra 103 karto didesnė už rdif. • Leistinos įėjimo įtampos (artimos maitinimo įtampoms  Em) • Stiprinimo įtampos koeficientas (Ku  105  106). • Amplitudinė charakteristika, parodanti išėjimo įtampos priklausomybę nuo įėjimo įtampos (svarbi tiesinė charakteristikos dalis). • Stabilumas – nusakomas stabilumo atsargos fazės kampu , kuris keičiamas vidutinėm ar išorinėm korekcinėm RC grandinėm. Eksperimentiškai stabilumo atsarga nustatoma taip: į įėjimą paduodamas mažas įtampos šuolis ir stebint išėjimo signalą galima nustatyti fazės atsargos kampą (3 pav). Kai atsiranda negęstantys virpesiai, tai 0 = 0. Kai signalo viršūnė > 90% didesnė nei nusistovėjęs išėjimo lygis UišI, tai  ir 

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2353 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2353 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektromagnetizmo konspektas
  • 10 psl., (2353 ž.)
  • Word failas 236 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt