Verslo organizavimo formos Lietuvoje gali būti skirtingos. Verslas remiasi įmonių veikla ir nuo įmonių veiklos rezultatų priklauso šalies ekonomikos augimas.
Įmonė yra savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei veiklai vykdyti. Įmonę sudaro medžiagų daiktinių, finansinių ir materialinių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Įmonė, kaip teisės subjektas (įmonininkas), gali turėti juridinio asmens teises arba veikti kaip fizinis asmuo [1]. Kitaip tariant kiekviena įmonė privalo turėti pavadinimą ir tūri būti įsteigta laikantis tam tikrų reikalavimų, kuriuos reglamentuoja Lietuvos Respublikos įmonių įstatymas. Norint įsteigti įmonę, reikia nuspręsti kokios rūšies įmonė reikalinga ir kokioje srityje veiks ši įmonė. Pagal J. Žvinklį ir E. Vabalą „įmonė – tai užsiimanti tik ūkine veikla organizacija, įgaunanti gamyklos, fabriko, dirbtuvių, parduotuvės pavidalą (pramonėje, žemės ūkyje, transporte, statyboje, prekyboje ir pan.) ir vykdanti vieną ar kelias specifines funkcijas gamindama ir paskirstydama įvairias prekes ar paslaugas“ [2].
5. pateikti išvadas.
Verslo formos klasifikuojamos pagal įvairius požymius: pagal įmonių dydį, pagal įmonių teisinę formą, pagal verslo pobūdį, pagal gamybos priemonių nuosavybės forma, pagal verslininkų specializaciją, pagal finansavimo šaltinį, pagal konkurencijos formas, pagal komercinės paslapties laipsnį, pagal pelningumą, pagal gaminamos bei realizuojamos produkcijos pobūdį, pagal stabilumą, pagal konkurencinį pajėgumą ir pagal kitus požymius. Taip pat fiziniai asmenys norintys veikti savarankiškai, gali pradėti verslą ir nesteigiant įmonės. Tam tikra veikla leidžaiama turint verslo liudijimą.
Pagal teisinę formą įmonės gali būti:
• individualios įmonės;
• tikrosios ir komanditinės ūkinės bendrijos;
• akcinės bendrovės;
• uždarosios akcinės bendrovės;
• investicinės bendrovės;
• žemės ūkio bendrovės;
• kooperatinės bendrovės;
• valstybės ir savivaldybės įmonės;
• ne pelno organizacijos.
Ne pelno organizacijos steigiamos tuomet, kai įmonės veiklos tikslas nėra pelno siekimas.
Pagal įmonių dydį verslo formos klasifikuojamos į tris pagrindines grupes:
• smulkus verslas;
• vidutinis verslas;
• stambus verslas.
Iš smulkių ir vidutinių įmonių išskiriamos mikroįmonės. Mikroįmonėmis dažniausiai yra individualios įmonės. Pagal smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą įmonė laikoma mikroįmone tada, kai joje dirba mažiau kaip 10...
Šį darbą sudaro 6532 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!