STATISTINIS TYRIMAS.
Statistiniam tyrimui būdinga: reiškiniai ir procesai tiriami visapusiškai susiję, nuolat besivystantys, dinamiški, kaip atsitiktinumo ir būtinumo dialektinis ryšis.
3) duomenų analizė.
Svarbiausi proceso, apimančio visus tyrimo etapus, bruožai: masinių stebėjimų būtinumas kaip pagrindas remtis tikimybių teorija ir joje formuluojamu didžiųjų skaičių dėsniu, naujos tvarkos stebimuose reiškiniuose pastebėjimas ir tam tikrų tvirtinimų (hipotezių) formulavimas, atitinkamų rodiklių, apibūdinančių procesą, parinkimas.
Statistikos rodiklis - skaitmeninė charakteristika, rodanti visuomenės reiškinio savybes ir ypatumus konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis. Statistiniai duomenys - individualūs rodikliai, jų pagrindu surandami apibendrinamieji rodikliai, apibūdinantys reiškinių visumą (pvz., atitinkamos šalies gyventojus, ūkį, kultūrą ir pan.).
statistika
Nagrinėja duomenų apie masinius visuomenės reiškinius rinkimo, apdorojimo ir analizės principus, taisykles bei metodus, aiškina apibendrinamų rodiklių esmę.
MS (makroekonominė statistika) GS (gyventojų, demografinė SS (socialinė
statistika) statistika)
Tyrinėja kiekybines masinių ekonomikos reiškinių savybes, atskleidžia bei apibūdina ekonomikos reiškinių dėsningu-mus išplėstinės visuomenės reprodukcijos procese, sukuria susumuotų ekonominių rodiklių sistemą ūkio būklei, proporci-joms - ryšiams ir dinamikai analizuoti makroekonomikos lygyje.
Gyventojų surašymai ir kiti tyrimai apie pasaulio, konkrečios šalies žmones.
Sudaro rodiklių sistemą socialiniams reiškiniams atvaizduoti. Duoda teorinį ir metodologinį pagrindą politikos, teisės, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos ir kt. reiškiniams nagrinėti.
Konkrečių ūkio šakų mikroekonomikos lygyje, visuomenės gyvenimo sferų statistika.
Pramonės Žemės ūkio Kultūros Švietimo Kitos
statistika statistika statistika statistika statistikos
Remiasi TS, MS, SS principais skaičiavimo metodika, nustato rodiklius atsižvelgdama į tyrimo objekto specifiką. Pateikia svarbią valdymo informaciją konkretiems sprendimams priimti.
Statistinis stebėjimas - vienas iš statistinio tyrimo etapų (kiti etapai: duomenų suvedimas ir grupavimas; duomenų analizė).
Statistinis stebėjimas - planingas, sistemingas, moksliškai pagrįstas masinių duomenų apie socialinius ekonomikos reiškinius ir procesus rinkimas, registruojant jų esminius požymius pagal iš anksto sudarytą programą konkrečiam laiko momentui arba tam tikram laiko tarpui.
Statistinio stebėjimo etapai: paruošiamieji darbai, tiesioginis duomenų rinkimas, surinktos informacijos kontrolė.
Pagrindinės statistinio stebėjimo organizacinės formos:
1. Atskaitomybė: iki nustatyto termino pateikiami dokumentai užpildyti remiantis pirmine apskaita.
2. Specialiai organizuoti statistiniai tyrimai: organizuojamos akcijos surinkti statistinius duomenis, pvz., gyventojų surašymai, namų ūkių...
Šį darbą sudaro 2813 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!