Žodis „poligrafija“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „polygraphija“ – daugiaraštiškumas („polys“- daug, „grapho“- rašau). Poligrafija vadinama technikos šaka, apimanti techninius metodus ir priemones, skirtus tekstinės ir vaizdinės informacijos kopijų dauginimui spausdinimo būdu, ko pasekoje gaunama poligrafinė produkcija. Tai taikomoji mokslo sritis, nagrinėjanti teorines bei praktines problemas, susijusias su tekstinės ir vaizdinės informacijos dauginimu spausdinimo būdu.
Poligrafinės produkcijos gamybai plačiai taikomi cheminiai, fiziniai, cheminiai –fiziniai, fotografiniai ir kiti procesai, lazerinė technika. Išskirtinis poligrafinės pramonės bruožas yra jos kompleksinė mechanizacija ir automatizacija, pagrįsta kompiuterinės technikos, elektronikos panaudojimu. Poligrafiniai gamybos procesai yra daugiaprocesoriniai, todėl čia progresyviausi įrenginiai yra srovinės linijos. Jos užtikrina procesų nenutrūkstamumą, visų atliekamų operacijų eiliškumą ir maksimaliai sutrumpina arba visai panaikina laiko tarpus tarp jų. Tačiau ne visada tikslinga pilnai automatizuoti poligrafinius gamybos procesus, kartais tai daryti neapsimoka ekonomiškai. Čia didžiulę reikšmę turi kompiuterizacija. Pats didžiausias spausdinimo procesų automatizacijos laipsnis yra skaitmeninė spauda.
- originalo skenavimas ir jo pervedimas į skaitmeninę formą;
- skaitmeninėje formoje esančio originalo apdorojimas specialia programine įranga;
- tarpinio atvaizdo – fotoformos gavimas;
- spausdinimo formos gavimas kopijuojant fotoformą bei chemiškai apdirbant.
Skeneris ir jo veikimo principas
Nors mes atlikdami šį darbą ir nenaudojome skenerių, tačiau šiek tiek apie juos yra pravartu žinoti.
Skeneris yra elektroninis kompiuterizuotas prietaisas, kuris nuskaito originalą (skaidrę, fotografiją, piešinį, brėžinį ir t.t.), atlieka spalvų skaidymą (nuskaito per raudoną, žalią ir mėlyną filtrus) ir vaizdo koregavimą pagal tam tikras programas, kurios leidžia kompensuoti vaizdo iškraipymus, atsirandančius reprodukuojant – gaminant spausdinimo formas ir spausdinant. Skeneris turi apšvietimo sistemą, originalo tvirtinimo ir judesio mechanizmus, filtrų bloką, skaitančių elementų (fotodaugintuvai, krūvio pernešimo prietaisų liniuotė ir pan.) bloką, skaičiavimo bloką, atminties arba išvedimo įrenginį.
Atitinkamai pritvirtintas originalas apšviečiamas, ir atsispindėjusi nuo jo arba praėjusi pro jį šviesa, arba optinis signalas perdirbamas į atitinkamą elektrinį signalą, kuris įvedamas į elektronines apdorojimo sistemas, sudarytas iš įvairioms funkcijoms skirtų atskirų blokų. Kiekvienas iš tų blokų turi dideles įeinančiojo...
Šį darbą sudaro 3547 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!